Kontakt Lens Paketi Nasıl Açılır?

Kontakt Lens Paketi Nasıl Açılır?Özellikle ilk defa kontakt lenslerinizi aldığınızda daha önceden hiç karşılaşmadığınız bir ürünün ambalajı karşınıza gelecektir. Genel şartlar ve hijyen için önerilen şartlar göz önüne alındığında günümüzde artık kontakt lenslerin hemen hemen %90’ı aynı plastikten oluşan paketlerin içerisinde kullanıcılarına ulaşmaktadır. Tabii, bu paketler dışarıdan baktığınızda normal bir sigara paketini açmaktan farksız görünse de elinize aldığınız anda aslında hiçte öyle olduğunu görmeye, anlamaya başlıyorsunuz.lens-paketi

Kontakt lenslerin paketlerinin tamamının ambalajları çok kuvvetli bir vakum ve yapıştırıcıyla yapıştırılır. Buna karşın üstünü delerek açmaya çalışmak kesinlikle yanlış bir yöntemdir. Bu şekilde paketi açmaya çalıştığınızda elinizdeki kesici alet kontakt lensi kullanılamayacak derecede zedeleyebilir. Bildiğiniz gibi lensler bu ambalajların içerisindeki suyun içerisinde

saklanır. Kontakt lenslerin sizin elinize ulaşana kadar geçirdiği taşıma aşamalarını hesaplayacak olursak lensler bazen ambalajın plastik kısmına dahi yapışmış şekilde olabiliyor.

Peki, kontakt lens paketi veya diğer adıyla ambalajı açmanın püf noktası nedir?

  • Kontakt lens ambalajını hafif şiddette birkaç saniye sallayın. Böylece kontakt lens ambalaja yapışmış olsa dahi kısa süre içerisinde koruyucu solüsyonla tekrardan ıslanacak ve aşağıya doğru inecektir.

  • Her kontakt lens ambalajının açmak için bir köşesi bulunur ve bu köşe mutlaka ambalaj üzerinde belirtilir. Bu köşeden elimizin avuç içini de kullanarak kuvvetlice ve kontrollü şekilde açmamız gerekecek.

  • Kontakt lens ambalajlarınızı elinizden olabildiğince hijyenik yerlerde açın. Şayet ambalajı açmak için uyguladığınız kuvvetle birlikte lensinizi de yere düşürürseniz sıfır lensiniz anında kullanılmaz hale gelecektir.

  • Kontakt lens ambalajını açtıktan sonra lensi bulmak zorlayıcı olabilir bu nedenle elinizin altına temiz olduğundan emin olduğunuz bir kap koyun ve ambalajı doğrudan avucunuzun içine boşaltın.

  • Kontakt lensinizi elinize aldıktan sonra tekrardan solüsyonla dezenfekte etmeden kesinlikle gözünüze takmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM