Kontakt Lens Renkleri Ve Saç Uyumu

Kontakt Lens Renkleri Ve Saç UyumuKornea hastalıklarının tedavisinde ve görme bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılan kontakt lenslerin bir diğer tercih edilme nedeni göz rengini değiştirme isteğidir. Dış görünümünüz açısından oldukça önemli olan göz rengini, yakın zamana kadar yıllık ve aylık üretilen günümüzde günlük kullan-at seçeneğinin eklenmesiyle kişilere oldukça pratik ve sağlıklı kullanım imkânı sağlayan  kontakt lenslerle kolaylıkla değiştirebilmeniz mümkündür. Doğal göz, saç ve cilt renginize en uygun renkli kontakt lenslerle hoş bir görünüm kazanabileceğiniz gibi özgüveniniz de tazelenir.Göz Rengine Uygun Lens Rengini Belirlemenin İpuçları!

İlk kez renkli lens kullanacaksanız ancak ne istediğinize, lensinizi neye göre seçeceğinize karar veremediyseniz yoğunlaştırıcı renkli lenslerle başlayabilirsiniz. Yoğunlaştırıcı lensler, doğal göz renginizi vurgulayarak gözlerinize derinlik ve boyut kazandırır ve göz renginizi daha canlı hale getirir.   Eğer açık renkli gözlere sahipseniz yaratmak isteyeceğiniz etkiye göre vurgulayıcı (yoğunlaştırıcı) veya opak renklerde renkli lensler kullanarak etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Gözün doğal rengini zenginleştiren gri veya yeşil tonlarından hareli modellerinden birini tercih edebileceğiniz gibi sıcak renklerden bir renk seçerek (açık kahverengi örneğin) hoş görünümlü dramatik bakışlar kazanabilirsiniz.

Koyu renk gözlere sahipseniz göz renklerinizin koyuluk derecesine göre hareli ya da haresiz modellere yönelerek,  bal rengi, ela, açık kestane rengi gibi göz renginizle en uyumlu renkli lensi tercih edebilirsiniz.

Saç ve Cilt Rengine göre Lens Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğru renk seçimiyle kullanacağınız kontakt lenslerin saç ve cilt renginizle uyumu dış görünümünüzde ki değişikliğin doğal olmasında oldukça önem taşır. Bunun için yapmanız gereken günlük kıyafetleriniz içinde size en çok hangi renklerin yakıştığını bulmak olacaktır.

Açık tenliyseniz kontakt lensinizi gri tonlarda tercih edebilirsiniz. Sarışın veya esmerseniz hareli yeşil, mavi, gri, bal rengi, saf ela, safir mavi, turkuaz, zümrüt yeşili, kahverengi gibi hareli ametist lenslerden birini tercih etmeniz mümkündür. Ten renginiz koyu ise bal rengi lensleri kullanabilirsiniz. Ten renginiz buğday, beyaz veya bunların arasındaki açık tonlarda ise yeşil tonlarında lensler sizin için uygun olacaktır. Açık renk ela ise her tene yakışan lens rengidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM