Kontakt Lens ve Güneş Gözlüğü

Kontakt Lens ve Güneş GözlüğüKontakt Lenslerle güneş gözlüklerini bir elmanın iki yarısı gibi düşünebiliriz. Özellikle güneşin çok yoğun olduğu günlerde güneş gözlüklerini kullanmak kontakt lensten elde edeceğiniz konfor rahatlığının misliyle artmasına yardımcı olabilecek bir etkendir. Birçok kişi kontakt lens kullanırken güneş gözlüğü takmayı ekstradan bir masraf olarak kabul eder. Oysa mantıklıca düşündüğümüzde gözlük kullanan birinin güneş gözlüğü takması hem daha büyük bir külfet hem de daha büyük bir masraftır. Çünkü gözlük kullanan bir birey hem özel numaralı bir güneş gözlüğü alacak hem de gün içerisinde yanında sürekli iki gözlük taşıma zahmetine katlanacaktır. Oysa lens kullanıcıları bu konuda hem daha az masraflı hem de daha yüksek konfora sahip olacak kişilerdir.Lens Kullananlar Nasıl Bir Güneş Gözlüğü Almalıdır?üneş-gözlüğü-ve-lens

Lens kullananların göz sağlığı ve lens kullanım konforu için güneş gözlüğü alırken bazı kriterleri göz önünde bulundurmaları gerekir. Bunlardan ilki ve en önemlisi elbette alacağınız güneş gözlüğünün UV korumasına sahip olmasıdır. Özellikle yaz aylarında UV ışınları çıplak gözler için oldukça zararlıdır. Bir de kontakt lens taktığınızı düşünürsek hem ışınlar gözünüzü rahatsız edecek hem de göz sağlığınızın bozulmasına davetiye çıkartacaktır.

Oysa UV özelliğine sahip bir güneş gözlüğü kullanarak tüm bu olumsuz şartları bir anda olumluya çevirmekte yine siz lens kullanıcılarının elinde olan bir seçenektir.Güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer maddeyse daima güvenilir tedarikçilerden alışveriş yapmanızdır. Özellikle güneş gözlüğü ve internetten alışveriş konusuna bir nebze şüpheli yaklaşmanız faydanıza olacaktır. UV koruması olmayan gözlüklerin bir çoğu artık UV koruması olduğu iddia edilerek satılıyor. Böyle bir gözlüğü edinmeniz elbette size hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Bu önemli maddeleri göz önünde bulundurmanız halinde, güneş gözlüğü ve kontakt lens ikilisi size fazlasıyla avantaj katacaktır. Ayrıca gözlüğün tarzınıza kazandıracağı aksesuar puanını da unutmayalım.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM