Kontakt Lensle 3D Film İzlenir mi?

Kontakt Lensle 3D Film İzlenir mi?3D teknolojisi bugün artık gözümüzün alabildiği hemen her yerde kullanılıyor. Özellikle gelişmiş sinema salonlarında unutulmaz deneyimler yaşatmak adına 3D sinema sektörünün en önemli kozlarından biri. Bazen sinemaya gidiyor ve izlemek istediğiniz filmin yalnızca 3D teknolojisi kullanılarak hazırlanan sürümünü görüyorsunuz. Haliyle böyle bir durumda doğal olarak insan başına neyin geleceğini merak ediyor ve bilmek istiyor. Kontakt lenslerle girildiğinde deneyim ne şekilde olacak? Film çıplak gözle olduğu gibi aynı tadı verecek mi ve daha bir sürü soru işareti aklınızda yer etmiş olabilir.O halde hadi bu soruların yanıtlarına birer birer değinelim. Sizin de muhtemelen bildiğiniz gibi 3D ile izlenecek olan filmlerden aslında çıplak gözlerle bir performans almamız mümkün değil. 3D filmlerde bize verilen gözlükleri takıyor ve bu gözlükler sayesinde ekrandaki ögelerin üç boyutlu halini almasını seyrediyoruz. Gözlükler plastik maddelerden veya benzeri kristallerden oluşturuluyor. Buna karşın gözlükler plastik yapısından ayrılmıyor. Yani, kontakt lensleriniz varken 3D filmler izlemenizin en ufak bir sakıncası dahi yok. Yine de 3D bir filme girecekseniz bazı önemli noktaları aklında bulundursanız hiç fena olmaz.

3D filmler diğer filmlerle kıyasladığımızda daha etkileyici kareler ve görsel şölenler sunuyor. Bu elbette güzel bir şey fakat ortamın büyüsüne kapılmamızla birlikte çoğunlukla gözlerimizi kırpmayı unutuyor yada normalde olduğundan çok daha az kırpıyoruz. Gözlerimizi uzun süre açık tuttuğumuz için lenslerimizle olan sıvı teması azalıyor ve sonuç olarak gözlerimizde kuruluk sorunu meydana geliyor.

Eğer film sırasında gözlerinizi bolca açıp kapatmayı unutmazsanız ve gözlüklerinizi gözünüze doğru şekilde oturuyorsanız film için size şimdiden iyi seyirler diyebiliriz. Bu arada unutmadan 3D teknolojisiyle ilgili ilk başlarda gözünüze gelen bir ışık hüzmesi yansıması sorunu yaşayabilirsiniz. Kendinizi filmin akışına bıraktıkça bu süzmeleri görmezden gelmeyi öğrenecek ve filmin ikinci yarısında bu ışıkların aslında sizi hiç bile rahatsız etmediğini fark edeceksiniz.

İyi seyirler 🙂

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM