Kontakt Lensle Sinemaya Girilir mi?

Kontakt Lensle Sinemaya Girilir mi?Kontakt lens dünyasının kendi başına ap ayrı bir dünya olduğunu hemen her yazımızda söyleme fırsatına sahip oluyoruz. Bunu gerçekten kontakt lensleri övmek istediğimiz için değil, siz lens kullanıcılarının bu alanda ne kadar çok bilgiye sahip olmanız gerektiği tekrar ve tekrar hatırlatmak için yapıyoruz.Söz konusu olan kontakt lensler olduğunuzda hayatınızda bazı değişen ve değişecek şeylerin olduğu aşikar. Daha önceden lenslerle 3D sinema hakkında bir yazı kaleme almış ve 3D sinemalarına girdiğinizde kontakt lenslerinizle ilgili olarak nelere dikkat etmeniz gerektiğine değinmiştik. Bu sefer daha farklı bir sosyal aktivite olan bildiğiniz normal sinemaya değineceğiz. Sinema güzel bir sosyal aktivite olmasının yanı sıra aynı zamanda en eğlencelilerinden ve en zahmetsizlerinden biri.

lensle sinemaya gitmek

Sinema salonunda filmin start almasıyla birlikte yerinize oturuyor ve film bitene kadar sadece olan biteni izliyor, tanık oluyorsunuz. Peki, bu sırada ya kontakt lenslerimiz olursa ne olacak? Ya da kontakt lenslerle sinemaya gitmek ne kadar doğrudur?

İşin özü, kontakt lenslerinizle sinemaya gitmek veya televizyon izlemek arasında en ufak farkın olmadığını söyleyebiliriz. Yine de ne var ki, kontakt lenslerinizle sinemaya girerken bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlardan ilkinin başında da göz kuruluğu sorunu yer alıyor.

Biz insanlar sıklıkla sinema izlerken veya bilgisayar oyunu oynarken gözlerimizi normal zamanda olduğu gibi kırpmayız. Detaylara dikkat etmek ve hatta önemli detayları gözden çıkartmamak için çoğu zaman gözlerimizi daha az kırparız. Bu durumun sonucunda gözlerimizin oksijen dengesinde değişiklik meydana gelir. Sonuç olarak gözlerimizde kuruluk hissi meydana gelir.

Sinemada kontakt lens kullananların çekebileceği en büyük sıkıntı lenslerin kuruması sorunu olacaktır. Bunun için de tavsiye edebileceğimiz çok güzel iki farklı yöntem var. İlki filmin detaysız bir sahnesinde gözlerinizi hızlıca açıp kapatma pratiği yapmaktır. Böylece gözleriniz ve lenslerinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. İkinci önerimizse film arasında yanınızda bulunduracağınız göz damlası veya kontakt lens solüsyonundan yalnızca gözlerinizi nemlendirmeye yetecek kadar birkaç damla kullanmak.

Bu ipuçlarıyla istediğiniz kadar sinema filmine kontakt lenslerinizle gönül rahatlığıyla girebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dileriz!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM