Kontakt Lensler Çizilir mi?

Kontakt Lensler Çizilir mi?Gözlük kullanıcıları çoğu zaman gözlüklerinin camlarını çizilmelerden ve diğer deformasyonlardan korumayı kendine bir görev edinir. Çünkü deforme olan ve çizilen gözlük camları demek görüşünüzün bir anda sinir bozucu şekilde bozulması ve yeni cam masrafıyla burun burun gelinmesi demektir. Ya, kontakt lensler için durum nedir bir de ona bakalım.Kontakt Lensler Çizilir mi?

Gözlüklerde de olduğu gibi kontakt lenslerin de çizilmesi mümkündür. Tabii, kontakt lenslerinizin gözlerinizin içerisinde olduğu zamanlarda çizilmesi hiçte olası bir durum değildir. Lensler daha çok takma ve çıkartma işlemi esnasında çizilebilirler.

Kontakt lensleri kolayca takabilmek ve çıkartabilmek için tırnağı kesilmiş olan ellere sahip olmak büyük bir avantajdır. Böylece kontakt lenslerinizi takarken veya çıkartırken kontakt lenslerinizin çizilmesi ihtimali neredeyse tamamen ortadan kaybolur. Fakat tırnaklarınız uzansa hem lenslerinizi takarken hem de lenslerinizi çıkartırken daima kontakt lenslerinizi çizme ihtimaliniz vardır. Çizilme ihtimalini en aza indirmek için ya sürekli olarak tırnaklarınızı olabildiğince kısa tutmalı yada ellerinizi ustaca kullanmalısınız.

Kontakt Lensler Çizildikten Sonra da Kullanabilir mi?

Çizildikten sonra bir kontakt lensi kullanmak tıpkı, camları tamamen buğulanmış bir arabanın içerisinde seyahat etmeye benzer. Önünüzü doğru düzgün göremeyeceğiniz gibi lensin üzerindeki çizik sürekli olarak gözünüzde bir lens batması hissiyle durmanıza neden olur. Bu nedenle çizik olan kontakt lenslerin veya yırtık kontakt lenslerin yenisiyle değiştirilmesi ve tekrardan kullanılmaması önerilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM