Kontakt Lensler Donar mı?

Kontakt Lensler Donar mı?Bir alışkanlıktan vazgeçip, diğerine geçmenin bazen ne kadar kolay olabileceğinin en büyük yanıtı kontakt lenslerdir. Gözlüklerinizi bir yana bırakıp, size özgürlüğü sunan kontakt lenslerinse tek sorunu hakkında çok fazla bilinmeyen olması. Korkmayın, neyse ki web sitemiz yardımıyla size kontakt lensler hakkında bilmeniz gereken en basitten en ekstrem konulara kadar bilgileri aktarıyoruz. Bu merak edilen popüler ve ekstrem sorulardan biri de kontakt lensler donar mı sorusu. Peki, sizce kontakt lensler donar mı?Teorik olarak olaya yaklaşacak olursak suyun donma derecesi 0 derecedir. Dolayısıyla sıfır derecenin altındaki sıcaklıklarda su donacaktır. Peki, hiç eksi derecelerde dışarı çıktığınızda gözlerinizin donduğuna tanıklık etmiş miydiniz? Elbette etmediniz! Çünkü vücudunuzun da belli bir ısısı vardır ve vücudunuz üzerindeki uzuvların donması kısmen daha zordur. Kontakt lensler konusunda da mantık aynıdır. Kontakt lenslerinizin gözünüzde 0 hatta -15 derecede dahi donma sorunu oluşmayacaktır.

lens-donar-mi

Diğer yandan dünyanın birçok ülkesinden insanların kontakt lens kullandığını da unutmamak gerekiyor. Rusya, Kanada ve daha soğuk olan birçok ülkede insanlar gönül rahatlığıyla kontakt lenslerini kullanmaktalar. Türkiye’nin ortalama sıcaklık değerlerinin bu ülkelere oranla çok daha yukarıda olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, bu durumda kontakt lenslerinizin donması neredeyse imkansız diyebiliriz.

Elbette kontakt lensleri kışın bu sıcaklıklarda kullanmak eğer göz kuruluğu sorunu yaşıyorsanız bazı ufak sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. İyisi mi siz, kış içinde kontakt lens kullanırken neleri bilmeniz gerektiğini öğrenmek için kışın kontakt lens takmak ve ipuçları makalemize göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM