Kontakt Lensler Göz Bozar Mı?

Kontakt Lensler Göz Bozar Mı?Kontakt lenslerle ilgili olarak halk arasında doğru kabul edilip, ağızdan ağıza dolaşan o kadar çok şey var ki! Kontakt lens kullanan kişilerin gözüne ateş parçası sıçrayıp kör olmasından tutun trafik kazasında lensleri gözünde unutulduğu için lensler yapışıp kör olana kadar. Sürekli felaket senaryoları etrafımızda dönüyor. Bunlardan biri de kontakt lenslerin gözü bozduğu söylentisi. Kontakt lens kullanmak gerçekten gözlerimizi bozabilir mi ve bu işin aslı nedir merak ediyorsanız sizi bir alt başlığımıza alalım;Kontakt Lens Gözü Bozar mı?

Kontakt lensler tıpkı gözlüklerde olduğu gibi sadece bir görüş düzelticisidir. Dolayısıyla gözünüzün numaralarıyla kullandığınız kontakt lenslerin hiçbir alakası yoktur. Kullandığınız görüş düzeltici ister gözlük isterse kontakt lens olsun hiç fark etmez. Görüş düzelticilerin göz numaralarınız üzerine etkisi yoktur. Yani kontakt lensleriniz görüşünüzü zayıflatamaz veya kullandığınız süre içerisinde lenslerinizi olumsuz olarak etkileyemez.

lens

Bir diğer konuya da dikkat çekelim; kontakt lensler şayet kullanılması gerektiği gibi kullanılmazsa o halde göz sağlığınızı etkileyebilir. Doğru şekilde temizlenmemiş lensler, kullanım takvimine uyulmaması ve çok uzun süre lens kullanmak gibi durumlar sonucunda doğal olarak göz sağlığınızı etkileyen bazı önemli durumlar meydana gelebilir. Bunlardan kaçınmak içinse kontakt lenslerinizi daima en doğru şekilde kullanmalı ve bilinçli olarak hareket etmelisiniz. Web sitemizde yer alan kontakt lens bilgileri tüm Türkiye için şuana dek hazırlanmış en kapsamlı arşive sahiptir. Bu arşivi gözden geçirerek lens konusunda süper bilgili bir kullanıcıya dönüşebilir ve uzun yıllar boyunca lens kullanmanın avantajlarını elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM