Kontakt Lensler Hakkında Bilinen 10 Yanlış

Kontakt Lensler Hakkında Bilinen 10 Yanlış1. Ben Kontakt Lens Kullanamam.

Evet, kullanabilirsin. Kontakt lens teknolojisi geçtiğimiz yıllar içerisinde düşündüğünüzden çok daha ileri bir seviyeye geldi artık kontakt lens bakımınızı yapmak ve uygun solüsyonu seçerek rahatlıkla siz de kontakt lens kullanımına başlayabilirsiniz.Ayrıca;

Kontakt Lens Bakımı Nasıl Yapılır konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kimler Kontakt Lens Kullanamaz konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

2. Kontakt Lensler Yanabilir.

Evet, Kontakt Lensler de tıpkı dünya üzerindeki bulunan her şey gibi gerekli ısı sağlandığı taktirde yanabilir. Fakat bu ısı miktarı sizin düşündüğünüz kadar düşük değildir. Öyle ki kontakt lensin yandığı ısı gözünüzün yanma ısısı ile hemen hemen aynı bile denebilir.

3. Kontakt Lensler Rahat Değildir.

Kontakt lensler gerçekten bilgili ve doğru teknikler ile kullanılmadığı zamanlarda cidden rahattan uzak olabiliyorlar. Doğruları bilerek kullandığınızda ise tamamen sorunsuz ve pürüzsüz bir görüş sağlıyorlar.

Ayrıca;

Kontakt Lens Batması Konumuza göz atabilirsiniz.

Kontakt lens mi gözlük mü konumuzda size fikir verebilir

4. Kontakt Lensler Gözüme Yapışabilir.

Eğer kaliteli bir lens solüsyonu kullandığınızı ve lensinizin gerekliliklerini bildiğinizi var sayarsak bu durumda imkansız olan maddelerden biridir. Doğru bir lens bakımı gerçekleştirildiğinde ve lensinizin özelliklerinizi öğrenip buna göre hareket ettiğiniz de korkmayın, lens kalıcı olarak gözünüze yapışmaz.

5. Kontakt Lenslerin Bakımı Çok Zor

Bundan 10 sene kadar önce bu inanışa belki de hak verilebilirdi fakat günümüzde artık kontakt lenslerin hem bakımını yapmak hem de onları kullanmak çok daha kolay. Evet, hala bazı ufak zorlukları var fakat bunlar gerçekten de kayde değmeyecek kadar ufak nüanslar.

Ayrıca;

Lens Kullanmanın Zorlukları Nelerdir isimli konumuzu okuyabilirsiniz.

6. Kontakt Lensler Göz Sağlığını Bozar.

Bu madde kısmen doğru bir maddedir. Kontakt lens kullanmanın bazı gereklilikleri vardır. Bu gereklilikleri yerine getirmediğiniz taktirde kontakt lensler ciddi manada göz sağlığınıza etki edebilir.

Ayrıca;

Kontakt Lens Kullanmanın Zararları Nelerdir isimli konumuzu okuyabilirsiniz.

7. Asla Kontakt Lensleri Gözüme Takamam.

Emin olun ki yapacaksınız, hatta ilk zamanlar dakikalarca uğraşacağınız bu lens takma işlemini ilerde yalnızca saniyeler içerisinde gerçekleştirecek ve hatta ayna ihtiyacı bile duymayacaksınız.

Ayrıca;

Kontakt Lens Nasıl Takılır Konumuza göz atabilirsiniz.

8. Kontakt Lensler Gözden Düşebilir.

Yıllar önce eski model ve kullanımı gerçekten zor olan kontakt lensler bazen düşebiliyordu. Özellikle spor gibi hareketli aktiviteler sırasında eski teknoloji lenslerin düşmesi son derece normal kabul edilebiliyordu. Günümüzde ise lensler gözden düşmüyor.

9. Kontakt Lensler Çok Pahalı.

Kontakt Lensler günümüzde gerçekten çok daha uygun fiyatlara alınabiliyor. Aynı zamanda yine kontakt lens bakım ürünleri de çok daha uygun fiyata alınıyor. Özellikle bu konudaki rehberlerimizi incelediğinizde gözlük fiyatına lens alınabildiğini göreceksiniz.

Rehberlerimiz;

Ucuza Lens Suyu Satın Alma Rehberi

İnternetten Lens Satın Alma Rehberi

10. Kontakt Lens Kullanmak için Çok Yaşlıyım.

Tıpkı eğitim gibi, kontakt lens kullanmanın da herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Üstelik artık günümüzde kolaylıkla kuru gözlerden en sorunlu gözlere kadar her soruna uygun lens bulunabilmektedir.

Bu konuda ayrıca Kontakt Lens için Yaş Sınırı Nedir isimli konumuzu okuyabilirsiniz.

Bu Yazıda Cevap Verilen Sorular;

 • Kontakt Lens için üst yaş sınırı nedir
 • Kontakt Lens Yıllık Maliyeti nedir
 • Kontakt Lens gözden fırlar mı
 • Kontakt Lens göze zararlı mı
 • Kontakt Lens bakımı zor mu
 • Kontakt Lens göze yapışır mı
 • Kontakt lens yanar mı
 • Gözlük mü kontakt lens mi
 • Kimler Kontakt lens kullanabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM