Kontakt Lensler ile Nasıl Seyahat Edilir?

Kontakt Lensler ile Nasıl Seyahat Edilir?Kontakt lens kullanmaya başlamak için adım atmak isteyen birçok kişinin kafasındaki temel soru “Ya bir yere gittiğimde ne olacak?” korkusudur. Oysa kontakt lensler ile gecelemek ve uzun seyehatlere gitmek sandığınız kadar zor değildir. Bu yazımızda kısaca kontak lensler ile seyehat etmek hakkında bilmeniz gerekenlere değinmeye çalışacağız.1.Kontakt Lens için Gerekli Malzemeleri Yanınıza Alın

Kontakt lens malzemelerinizi alın
Lens malzemelerinizi almayı sakın unutmayın

Kontakt lensleriniz ile seyahat edecekseniz tüm her şeyinizin de eksiksiz olması gerekir. İlk olarak aşağıdaki listede yer verdiklerimizi mutlaka yanınıza almış olduğunuzdan emin olun;

  • Kontakt lens solüsyonu; Doluluk oranının seyahat boyunca size yetip yetmeyeceğinden emin olun.
  • Yedek bir çift lens; Her an her şey olabilir siz işinizi garantiye alanlardan olun ve mutlaka yanınıza bir çift yedek lens alın.
  • El aynası; Kontakt lensleriniz ile hemen her yerde sorun yaşayabilirsiniz. Böyle durumlar için çantanızda ufacık bir aynanın bulunması size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

2.Seyehat Sırasında Lens mi Gözlük mü Kullanacaksınız?

gözlük kullanmak
Yorucu seyahat sırasında gözlük kullanmak daha iyi bir fikir olabilir.

Birçok kişi için yüksek irtifalarda lens kullanmak basınç ve diğer nedenlerden dolayı rahatsızlık verir. Bu nedenle eğer yolculuğunuz bir uçak yolculuğu olacaksa gözlük mü lens mi takacağınızı kararlaştırın. Seyahatinizin şekli her ne şekilde olursun şayet yolculuğunuz 4 saatten uzun sürecekse ve uyuma gibi bir düşünceniz varsa lens yerine gözlük takmanız sizi daha fazla rahat ettirecektir. Lenslerinizle birlikte uyuyacaksanız da mutlaka en azından lens suyunuzu erişilebilir bir yerlere koymayı unutmayın.

3.Gittiğiniz Yerde Lenslerinizi Temiz Bir Yere Koyun

kontakt lens saklama
Lenslerinizi daima temiz yerlerde saklayın

Evet, gittiğiniz yer her neresi olursa olsun sizin eviniz değil. Kontakt lens kullanıcısı olmayan kişiler, lenslerin ne kadar hassas olduğunu ve mikrop kapmaya meyilli olduğunu tahmin edemez. Bu yüzden daima lenslerinizi temiz bir alanda saklamaya özen gösterin. Gerekirse gittiğiniz yerde bulunan kişileri bu konudan haberdar edin.

4. Giderken Lenslerinizi Almayı Unutmayın

kontakt lens kutusu saklama kabı
kontakt lens kutusu saklama kabı lenslerinizi kolayca yanınızda taşımanıza yardımcı olabilir.

Her gelişin bir de dönüşü vardır. Geri dönüşünüz sırasında bu yazının başında yer verdiklerimizi tekrardan kontrol edin ve lens veya lens bakımı ile ilgili olarak size lazım olacak olan eşyaları almayı sakın unutmayın. Şimdiden iyi seyahatler dileriz!

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM