Kontakt Lensler Okulda Kullanmaya Uygun Mu?

Kontakt Lensler Okulda Kullanmaya Uygun Mu?Ailelerin en alışık olduğu senaryolardan biri çocuklarının bir gün karşılarına çıkıp “Gözlüklerimden bıktım, kontakt lens istiyorum. demeleridir. Bu son derece doğal bir durum zira okulda gözlük kullanmak birçok gencin öz güvenini çeşitli nedenlerle kaybetmesine neden oluyor. Örneğin gözlük taktığı için dalga geçilebiliyor yada gözlük nedeniyle kendini beğenmeme sorununa bağlı olarak öz güven kaybı sorunları meydana geliyor. Bu durumda ailelerin aklınaysa kontakt lens kullanmak okul için uygun mu sorusunu geliyor?okulda-lens-kullanmak

Evet, kontakt lens özellikle sorumluluk sahibi gençler için kesinlikle okul ortamına fazlasıyla uygun bir ürün. Okula giden her genç gibi sizin çocuğunuzun da yanında mutlaka okul çantası olacaktır. Okul çantasının sürekli yanında olmasıysa kontakt lens açısından daha büyük bir avantaj. Bu sayede çocuğunuz yanında ekstradan acil durumlar için lens suyu ve gözlüklerini kolaylıkla taşıyabilir.

Çocuğunuzun kontakt lens kullanmasında bizce lens açısından en ufak bir mahsuru yoktur. Siz de böyle düşünüyorsanız o halde kontakt lens muayenesi için çocuğunuza güzel bir hastanede muayene olması için yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan tüm konuları okuyarak çocuğunuzun kontakt lens kullanımı hakkında bilgilenmesini ve doğru bilinen yanlışlardan uzak şekilde konforla lens kullanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM