Kontakt Lenslere Alışmak Ne Kadar Sürer?

Kontakt Lenslere Alışmak Ne Kadar Sürer?Kontakt lensler konusunda yeni misiniz? Ya da belki henüz yeni bile olmayabilirsiniz. Lens kullanmaya başlamadan önce insanların büyük bir kısmı kontakt lenslere alışmak ne kadar zorlu bir süreç ve bu süreç ne kadar sürecek diye merak ederler. Kafalarındaki bu sorunu aştıktan sonraysa kontakt lens kullanma düşüncesine sahip olan insanların en az yarısı ilk iş bir kontakt lens muayenesinden geçtikten sonra ilk kontakt lenslerini almak için yola koyulurlar.Kontakt lensler maalesef ki yapısı itibariyle daha önceden hiç kullanmamış olan insanlar için oldukça korkutucu görünebilir. Bu zamana kadar göz kapaklarımız ve kirpiklerimiz yardımıyla sürekli gözlerimizi en ufak toz zerreciklerinden bile uzakta tutmaya çalıştık. Hatta duş alırken gözümüze kaçan şampuan sayesinde gözümüzün ne kadar hassas bir yaradılışa sahip olduğunu deneyimleyip onu korumak için daha da çok çaba gösterdik. Şimdiyse kontakt lens kullanarak edindiğimiz tüm bu deneyimleri geride bırakmamız ve gözümüzün üzerine plastik bir parçayı yerleştirip onu yatmadan önce çıkartmamız gerekiyor. Evet, evet, kulağa gerçekten korkutucu gibi geliyor olabilir. Fakat ilk denemelerinizden sonra kontakt lens kullanmanın aslında hiçte bu kadar zor bir şey olmadığını öğreneceksiniz.

Kontakt Lenslere Alışmak Ne Kadar Sürer?

Kontakt lenslerinize en kısa sürede cevap vermek gerekirse 1 gün içerisinde alışabilirsiniz. En uzun olarak ise bu süreyi 1 ay limitinde tutabiliriz. İlk seferde kontakt lensleri takmak ve çıkartmak bizler için gerçekten korkutucu görünecek ve uzunca bir zamanı lavabonun önünde lenslerimizi takmak için geçireceğiz. Biraz cesaretle ve birkaç kere lenslerimizi takıp çıkartınca bu işlemin aslında ne kadar kolay olduğunu öğreneceğiz. Kontakt lenslerimizi bir de günlük olarak kullandığımızı düşünürsek, ortalama bir hafta sonra kontakt lenslerle ilgili olarak kafamızda yer alan tüm hurafeleri geride bırakmış olacağız.

Gözlük kullanmak size muhtemelen korkutucu bir fikir gibi gelmemiştir. Yine de gözlük kullanmaya alışmak için de belli bir süre geçirmek zorunda kaldınız. İşte size lensler ile alışmak zorunda kalmayacağınız bazı avantajlar;

  • Lenslerinizi kullanırken sürekli burnunuzdan aşağıya düşen gözlükleri geri yerine oturtmaya alışmak zorunda kalmayacaksınız.

  • Lenslerinizi kullanırken acaba camlarım buğulanır mı diye düşünmeyecek ve yanınızda mikro fiber bez taşıma gibi alışkanlık evrelerinden geçmeyeceksiniz.

  • Lenslerinizi kullanırken acaba düşürüp kırar mıyım, daha dikkatli davranmalıyım gibi telkinlerde bulunmak zorunda kalmayacaksınız.

  • Lenslerinizi kullanırken gözlüğün burnunuzun üzerinde çıkardığı izlere alışmak gibi bir sorununuz olmayacak.

  • En önemlisi lenslerinizi kullanırken gözlüğün başınızı sıkmadan dolayı meydana getirmiş olduğu sancıları çekmek ve bu sancılara alışmak zorunda kalmayacaksınız.

Şimdi bir kere daha düşünün, sizce kontakt lense alışmak gözlük kullanmaya alışmaktan daha zor olabilir mi?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM