Kontakt Lenslerin Faydaları Nelerdir?

Kontakt Lenslerin Faydaları Nelerdir?Bu yazıyı okuduğunuza göre yakın zaman içerisinde bir çift kontakt lens edinme ihtimaliniz var demektir. O halde bu yazıyı mutlaka A’dan Z’ye her maddesi maddesine okumalı ve kontakt lenslerin kullanıcılarına sunduğu genel faydaları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Gözlük kullanmanın aksine kontakt lens çok daha rahat, kullanımı kolay ve masrafsız bir görüş düzeltici seçeneğidir. Faydaları neler mi? Hep birlikte bakalım;Daha Keskin ve Net Görüş

Kontakt lenslerin gözlüklerle karşılaştırıldığı en önemli maddelerin başında görüş keskinliği ve netliği yer alır. Lens kullanıcıları gözlüğün aksine yalnızca cam ve kenarlarından görüş alanına sahip değillerdir. Lens kullanıcıları tüm bir alana hakimdir ve gözünden farksız olarak tüm her yeri görür. Ki bu da büyük bir avantaj demektir.

Bir diğer avantaj ise lensin gözünüze olan mesafesidir. Kullandığımız gözlükler gözümüze birkaç parmak mesafesinde kalırlar. Bu nedenle gözlükle elde edeceğimiz görüşün lense oranla daha keskin olması çoğu zaman imkansıza yakındır.

Kozmetik Avantajlar

Lensler yalnızca görüş düzelticiler olarak kullanılmıyor. Birçok kişi göz rengini değiştirmek için de bir çift renkli kontakt lens edinebiliyor. Renkli kontakt lensler şuan için günümüz teknolojisini göz önünde bulunduracak olursak, göz renginizi sağlıklı ve tamamen doğal şekilde değiştirmenizin kuşkusuz en kolay yoludur. Üstelik sahip olunan renk skalaları yardımıyla artık tam olarak istediğimiz renge sahip olabilmekte mümkündür.

kontakt-lens-faydaları

Bir diğer açıdan bakacak olursak kontakt lensler özel etkinlikler için de bir nevi ilaç sayılabilir. Cadılar bayramı veya korku temalı etkinliklerde kontakt lensleriniz yardımıyla gözlerinize istediğiniz görüntüyü birkaç saatliğine verebilir ve görüşünüz etkilenmeksizin sembolik farklı göz renklerine sahip olabilirsiniz.

Numaralı Güneş Gözlüklerine Veda

Gözlük kullanıcılarının yaz aylarında bir de gözlerini rahatlatacak güneş gözlüğüne sahip olmaları gerekir ki, bu gözlüklerin numaralı olması gerekir. Oysa kontakt lens kullanıcılarının bu tür ekstradan masraf yapmasına ihtiyacı yoktur. Lensleriniz takılı olduğu sürece istediğiniz tarzda güneş gözlüğünü gözlerinizde hiçbir sorun yokmuş gibi kullanabilirsiniz. Sadece bu avantaj için bile kontakt lens gözlüğün çok daha önünde sayılmaz mı sizce de?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM