Koyu Mavi Lensler

Koyu Mavi LenslerLenslerin asıl amacı, gözlük kullanımını ortadan kaldırarak hem estetik bir görüntü yaratmak hem de göz kusurlarına çözüm bulmaktır. Bunun yanı sıra renkli gözlere sahip olmak veya göz rengini değiştirmek isteyenlerinde oldukça sık kullandıkları renkli lensler vardır. Lenslerde renk tercihi yapmak kişinin tamamen kendi beğenisine kalmış olup, bilinmesi gereken ufak birkaç detayda bulunmaktadır. 

İşte Mavi Renk lens üreten Markalar

CibaVision – Öneri

Düz Renkler : Düz Safir Mavi(Sapphire Blue), Düz Mavi(Blue)

Hareli Renkler Hareli Parlak Mavi,  Hareli Mavi(Blue),

Freshlook Dimensions  CibaVision

Pasifik Mavisi ,Karayip Denizi

Air Optix Colors

Blue , Brillant Blue

FreshLook One-Day günlük kullanılan kozmetik renkli lensi

Brillant Blue

1 DAY ACUVUE Define günlük  olarak kullanılan kozmetik renkli lens

Sparkle

 

 

Renk Çeşitleri

Lenslerin birçok renkli çeşidi bulunmaktadır. Bunların en çok tercih edilenleri mavi, yeşil, kahverengi ve siyah renkleridir. Bu renkleri de kendi grubunda ayıran firmalar vardır. Örneğin, mavi lens almak istediğinizde karşınıza mavinin 5 çeşidini çıkartabilirler. Son günlerde ise bu renklerin en çok tercih edilenlerinden biri koyu mavi lenslerdir. Koyu mavi lensler, açık renkler gibi gözde yapay bir görüntü oluşturmak yerine daha anlamlı ve doğal bakışlara sahip olmanızı sağlarlar. Lenslerde alternatif renk önerileri de yok değil. Kırmızı, mor ve gri gibi değişik renkleri de deneyebilirsiniz.

koyu-mavi-renk-lensler

Renk Seçimi

Renk tercihi yaparken, eğer renkli gözleriniz varsa hareli modelleri tercih ederek, gözünüzün tek renk bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Her renk modeli tercih edebilecek olan renkli gözlülere ise en çok yakışacak renk koyu mavi lenslerdir. Bu durumun aksine koyu renk gözlere sahip kişilerin mavilerden uzak durması gerek. Koyu renkli gözlerde maviler olduğundan daha da yapay bir görüntü oluştururken, bal veya açık kestane gibi renkler gözde daha anlamlı bakışlar yaratmanızı sağlayacaklardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM