Koyu Renkli Gözler için Lens Seçimi

Koyu Renkli Gözler için Lens SeçimiYalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada en baskın göz renkleri koyu renkli gözler olarak biliniyor. Yani, durum sadece Türkiye’de değil hemen hemen tüm dünyada aynı. Koyu renkli gözlerin çoğunlukta olmasıysa lens seçimi yaparken gerçekten inanılmaz renk seçeneği fırsatını beraberinde getiriyor.Kontakt lens üreticileri her zaman için genele yönelir ve genel kesim koyu gözlere sahip olduğu için üretilen renkli lenslerin de büyük bir kısmı koyu renkli gözler için uygundur. Tabii, koyu renk gözlerin çoğunlukta olmasının bir de renk açısından bize sunduğu avantajları unutmamak gerekiyor.

Şimdiye kadar farklı tercihler yaptınız veya yapmayı düşündünüz ancak bir türlü emin olamadıysanız bu yazımız sayesinde koyu renkli gözler için lens seçimi konusunda sizi çok kısa sürede bilgilendirecek ve kararınızı vermenize yardımcı olacağız.

Eskiden lens konusunda koyu göz renklerinin kullanıcılara kattığı büyük bir avantaj yoktu. Hatta bazı lens kullanıcılarına göre koyu renk gözler lenslerin lanetleri bile sayılabilirdi. Neyse ki gelişen teknoloji ve üreticilerin daha çok genele yönelmesi tüm bu sorunları ortadan kaldırır hale geldi.

Artık koyu renkli gözlere sahip olan kullanıcılar da kolayca tercih yaparak göz renklerini değiştirebiliyor ve hem elegant hem de tarz görünüşe sahip olabiliyor. Gelelim renk meselesine; koyu renkli gözler için lens seçimi nasıl yapılır.

Koyu renkli gözler için en çok tercih edilen üç farklı renk seçeneği vardır. Bunlar mavi lensler, yeşil lensler ve altın sarısı lensler… Bu lenslerin özellikle halkalı olan modelleri (göz bebeğinin büyük kısmını kaplayan) koyu renk tonuna sahip gözler için harika birer tercih olabilir.

Bu tercihleri yaparken yalnızca göz renginize takılmamanız gerektiğini sitemizde yer alan renkli lens konularının büyükçe bir kısmında belirtmiştik. Bu konuda da aynı şekilde tekrardan bir tırnak açalım.

Kontakt lens tercihinizi belirlerken önce göz renklerinizi daha sonra göz şeklinizi ve son olarak da ten renginizi dikkate almanız gerekiyor. Çok aşırı kapalı renk tonunuz varsa mavi lensler muhtemelen istediğiniz görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olmayacaktır.

Çok açık cilt tonlarında da aynı sorun yaşanabilir. Ten renginiz beyaza yakın ve siz gidip altın rengi lens tercih ediyorsanız bu büyük bir hata olacaktır. Bu gibi hatalarda natürellikten uzak bir tercih yaptığınızı  çok kısa sürede ayna karşısında fark edeceksinizdir yine de sanırım hatanın hata olduğunu bilerek kaçınmanız sizi daha fazla avantajlı kılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM