Kromojen Haploskopik Lensler Nasıl Kullanılır

Kromojen Haploskopik Lensler Nasıl KullanılırRenk Körlüğü Nedir?

Renk körlüğü, kişinin görme merkezinde gerekli pigment moleküllerinin bulunmaması yada gerektiğinden daha az bulunması sonucu oluşan sorundur. Bu eksiklik sonucu kişi bazı renkleri ayırt edemez. Bu renkler genel olarak; kırmızı, yeşil ve mavidir. Hastalar her zaman üç renk ile sorun yaşamayabilirler. Bazı hastalar bir, bazı hastalar ise iki veya üç renk ile ilgili ayırt etme sorunu yaşayabilirler.Renk Körlüğünün Tedavisi Var mıdır?

Günümüzde kalıtsal renk körlüğünün bir tedavisi yoktur. Ancak piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz Kromojen Haploskopik Lensler ile sorunu çözmek ve normal görme yetisine sahip olmak mümkündür.

 

Kromojen Haploskopik Lens Nedir?

Kromojen lensler renk körlü olan hastalar için üretilmiş lenslerdir ve haploskopik filtreler içerir. Kromojen Haploskopik Lensler, sekiz tane farklı yoğunlukta filtre içeren lenslerin birleşiminden oluşur. Kromojen lenslerin filtre ve boyaları sayesinde, kişinin görüntü merkezine giden ışık dalga boyu değiştirilir ve görüntüsü daha net hale gelir. Kromojen kontakt lensler yumuşak lens formunda üretilmektedir. Kullanımı ise oldukça pratik ve rahattır.

renk-kolugu-lensi

Kromojen Haploskopik Lens Çeşitleri?

Kromojen lensler numaralı, numarasız veya astigmat hasatalarına uygun olarak hazırlanabilir. Ayrıca sorun yaşanan üç ana renginin farklı tonlarında lensler de mevcuttur. Lens renk körü kişinin, görme bozukluğu derecesine göre özel olarak dizayn edilir. Formu kontakt lens ile aynıdır..Dolayısıyla yumuşak lensler gibi, hasta dilediği zaman takıp çıkartabilme özgürlüğüne sahiptir.

Hangi Kromojen Haploskopik Lens Bana Uygun?

Sizin renk görme seviyenize ve göz yapınıza göre uzmanlar tarafından en doğru lens sizin için hazırlanacaktır. Bu konuda sadece doktorlara güvenmeniz önemlidir. Size renk körlüğü testini uygulayarak en doğru yönlendirmeyi yapacaklardır.

Kromojen Haploskopik Lens Fiyatları

Şayet gözünüzde farklı bir sorun yoksa yani sadece renk körlüğü sorunu yaşıyorsanız, bu lensler için ayırmanız gereken ortalama bütçe 1000TL’den başlayacaktır.

Kromojen Haploskopik Lens Bakımı

Lenslerinizi uzun süre sorunsuz kullanabilmek için, bakımına özen göstermeniz gerekmektedir. Diğer lensler gibi solüsyonları mevcuttur ve her kullanım sonrasında mutlaka temizlemeniz gerekir. Lenslerinizi temiz ve içi solüsyon dolu, özel üretilmiş saklama kaplarında muhafaza etmelisiniz. Ayrıca lenslerinizi çok sıcak ve çok soğuk ortamlardan da uzak tutmanızda fayda var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM