Kullan/At Kontakt Lensler Nedir?

Kullan/At Kontakt Lensler Nedir?Kullan at kontakt lensler çoğu zaman blogumuzdaki konularda da yer vermiş olduğumuz günlük kontakt lenslerin bir diğer ve resmi adıdır. Şayet günlük kontakt lensler hakkında da yeteri kadar bilgiye sahip değilseniz birkaç kısa cümleyle kullan-at kontakt lensleri size özetleyebiliriz;Kullan/at kontakt lensler diğer kontakt lenslerin aksine yalnızca bir gün süresince kullanılan kontakt lenslerdir. Bu lensler bakım derdi olmamasının yanı sıra aynı zamanda da daha güvenli ve enfeksiyonlardan uzak lensler olarak bilinir. Çünkü kullan/at lensleri kullandığınızda her gün yenilenmiş bir lensi kullanarak güne başlayacaksınız. Sonuç olarak gözünüzde bir enfeksiyon meydana gelme ihtimali azalacaktır.

gunluk-lens

Kullan at lenslerin bir diğer avantajı da solüsyon masrafı olmaması ve yanınızda solüsyon taşıma derdinden sizi kurtarıyor olmasıdır. Kullan/at kontakt lenslerle lens suyu kullanmanıza gerek kalmadığı gibi bir günden daha uzun sürelerde kullanamayacağınız için bu lenslere bakım da uygulanamaz.

Günlük kontakt lensler daha çok yaşantısının standartları olmayan kişilere önerilir. Örneğin çok sık seyahat yapıyorsunuz ve lens bakımıyla uğraşmak istemiyorsunuz o halde kullan/at lensler sizin için daha işlevsel olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM