Kuruyan Gözler için Kontakt Lens Seçimi

Kuruyan Gözler için Kontakt Lens SeçimiTüm kontakt lens kullanıcıları hem lenslerinin görünüşünün güzel olmasını hem de gözde verdiği konforun en yüksek olmasını ister. Ne var ki, bunların ikisini de aynı anda yakalamak bazen sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Özellikle göz kuruluğu sorunu çekildiğini düşünecek olursak.Göz kuruluğu çeken birçok kullanıcı için kontakt lenslerle baş etmek kısa süre sonra büyük bir sorun haline gelebiliyor. İşe veya önemli bir toplantıya gittiğinizde lenslerinizin gözleirnizin üzerinde çatır çatır olduğunu hissetmek ve her göz kapağınızı kapatıp açtığınızda canınızın yanması elbette hiç hoş değil.

Aslında bu sorunu yaşıyor olmanızın birkaç farklı nedeni var. Göz kuruluğunun en önemli nedenlerinden biri yaşlılıktır. Eğer yaşınız 40’ın üzerindeyse kontakt lenslerinizin sürekli olarak varlığını size hatırlatması son derece doğal. Yine de bunu engelleyebilmek için yapabileceğiniz birçok şey var.

Eğer gözlerinizin kuruluğunun yaşla hiçbir ilgisinin olmadığını düşünüyorsanız diğer muhtemel sorunlar üzerine düşünelim. Genelde bu sıkıntıyı çeken kullanıcıların bir diğer popüler sıkıntısı göz alerjisidir. Örneğin Polen alerjiniz varsa ve siz polen dönemi içerisinde kontakt lenslerinizi kullanıyorsa bu durum göz sağlığınızı etkileyebilir.

Tüm bunların dışındaysa göz kurumasına sorununa neden olan şeyler toz, sigara dumanı ve kuru hava olabilir.  Tüm bunları biliyoruz, iyi de gözlerimiz bu sorunlarla baş etmeye çalışmaya rağmen kuruyorsa çözüm olarak ne yapılabilir?

İlk önce atlamadan tüm yolları denemek en net sonucu elde etmenize yardımcı olacaktır. Örneğin sorununuza sigara neden oluyorsa sigaradan uzaklaşmayı deneyebilirsiniz? Ya da toz neden oluyorsa tozlu ortamlarda daha az bulunmayı veya bu ortamlarda lens takmamayı düşünebilirsiniz.

Bu çözüm önerileri haricinde gözünüze lens solüsyonu damlatmak önerilebilecek en basit çözüm yollarından diğer olacaktır. Göze zararı olmadığından emin olduğunuz bir lens solüsyonu kullanıyorsanız bu solüsyondan birkaç damla gözünüze damlatıp, gözünüzü biraz hızlı aç kapa yaparak sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Gelelim final önerimize; daha kaliteli lensler ve daha kaliteli solüsyonlar satın alın. Eğer fiyatı düşük olduğu için bilinmeyen ve teknolojiden fazlasıyla uzak markalara yönelirseniz hem paranızdan hem de göz konforunuzdan olabilirsiniz.

Sizce böyle bir durumda kesinin ağzını biraz açarak kaliteli bir lens ve solüsyon ikilisi satın alıp rahatınıza bakmak mı daha makul yoksa daha az para verip işkence çekmek mi? Kararı siz verin 🙂

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM