Lazer Ameliyatı Olmak İlerde Sorun Oluşturur Mu ?

Lazer Ameliyatı Olmak İlerde Sorun Oluşturur Mu ?Göz kusurlarının tedavisinde gözlük ve kontak lens kullanımı son yıllarda oldukça artmaktadır. Göz bozuklukların tedavisinde ise artık birçok çözüm mevcut. Özellikle lazer ameliyatları son yıllarda tercih edilen konforlu uygulamaların arasında yer almaktadır. Halk arasında ( göz çizdirmek ) diye bahsedilen bu tedavi süreci artık çok kolay gerçekleştirilmektedir. Teknolojilerimiz gün ve gün gelişmektedir. Göz bozukluklarının tedavisini en üst seviyeye taşımak için çalışmalar sürekli yenilenmektedir.Lazer ameliyatı ne için yapılır ?

Göz bozuklukların tedavisini daha konforlu bir hale getirmek için uygulanan dünya çapında  en çok tercih edilen ameliyatlardandır. Lazer ameliyatı bir gözlük atma işlemidir. Gözlük kullananların gözlüksüz bir tedavi seçeneğidir.

Lazer ameliyatı sorun oluşturur mu  ?

 Lazer ameliyatı sonrası göz numaraları çizilmiş olur ve tedaviniz başarı ile tamamlanmış olur. Lazer ameliyatında eski numara dönüş ( geriye tepme ) söz konusu değildir. Fakat zamanla ufak bozukluklar meydana gelebilir. Bu bozuklukların çoğu gözlük gerektirmez. Tercihen göz yapısının uygun olduğu takdirde muayene teşhislerine göre ikinci bir ameliyat yaptırılabilir.

Lazer sonucu gözümü kaybeder miyim  ?

Lazer ameliyatı her göze yapılmamaktadır. Detaylı incelemeler sonucunda karar verilir. Göz yapınız uygun değilse ameliyat yapılmamaktadır. Lazer işlemi sonucunda gözünüzü kaybetme riski bulunmamaktadır.

Lazer ameliyatı gözlük takan hastalarımız için mükemmel tedavi şeklidir. Estetik olarak kendinizi daha rahat hissedersiniz. Uygun fiyatlara yapılmaktadır. Lazer ameliyatı doktor onay aşamasından geçmeden kesinlikle yapılmamaktadır. Bazı kesimler lazer ameliyat işleminin zararlı olduğunu , bazı kesimler lazer ameliyatının zararlı olmadığını vurgularlar. Bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu konuda en iyi cevabı göz yapınızı inceleyen doktorunuz verecektir. Bu yazıda tarafsız bir şekilde bazı bilgi paylaşımında bulunmaktayız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM