Lens Aldıktan Sonra Neden Gözlükleriniz de Olmalı?

Lens Aldıktan Sonra Neden Gözlükleriniz de Olmalı?Gözlüklerle yıllarını harcamış ve ardından kontakt lense geçiş yaparak özgürlüğü yakalamış kişilerin çoğu kontakt lenslerinden beklediğini bulduğu anda tek bir şeyi yapmak ister. O da yıllardır kendisine yaverlik eden gözlüklerini ortadan ikiye çatırt diye ayırmak. İlk bakışta size son derece cazip görünen ve özgürlüğünüzü elinize alışınızın simgesi olarak görünen bu doğru hareket daha sonradan büyük bir yanlışa dönüşebilir. Lens kullanmaya başladıktan sonra da daima göz numaranıza uygun gözlükleriniz olmalı ve gözlüklerinizi hem rutininizde hem de acil durumlarda değerlendirmeyi bilmelisiniz.Artık Lenslerim Var, Neden Gözlük Sahibi de Olmalıyım?

Lensleriniz size harika birer yoldaş olacağı kesin. Yine de lenslerin bazı konularda daha hassas olmasından dolayı daima gözlüklerinizin olması gerekiyor. Bunu en kolay şekilde birkaç maddeyle açıklayabiliriz;

  • Sürekli lens takamazsınız: Aslında teoride ve pratikte bunu yapan birçok kişi var fakat sağlığınız açısından olaya yaklaşacak olursak lenslerinizi sürekli takmanız göz sağlığınızı bozmanıza neden olabilir. Evde geçirdiğiniz süreçler içerisinde ve hatta belkide tatil günlerinizde kontakt lensleriniz yerine gözlüklerinizi tercih ederek gözünüzün oksijen almasına yardımcı olabilirsiniz. Gözünüzün daha fazla oksijen alması demek uzun yıllar sorunsuz kontakt lens kullanabilmek demektir.
  • Her zaman sürüşe hazır olamayabilirsiniz: Lenslerin kullanımının gözlüğe oranla daha zahmetli olduğundan bahsetmiştik. Bir gece dışarı lenslerinizle ve aracınızla çıktınız fakat birden gözünüzdeki lens inanılmaz şekilde kurudu. Aksilik bu ya, yanınızda kontakt lens solüsyonu veya yedek şoför de yok. Şimdi ne yapacaksınız? Böylesi durumlarda gözlüğünüzün olması halinde lenslerinizi gözünüzde çıkartıp atar ve gözlüklerinizle yola devam edersiniz. Fakat gözlükleriniz yanınızda yoksa o zaman büyük bir dert sizi bekliyor demektir.
  • Hiç bir şeyi kaçırmamanız gerekiyor: Tüm gün boyunca çalıştınız ve akşam harika bir sinema filmi için randevunuz var. Bütün günün yorgunluğu ve lenslerinizin yıpranması nedeniyle artık kontakt lensleriniz sabahki konforundan çok ötede. Şimdi iki seçeneğiniz var; ya kontakt lenslerle yarsını göremediğiniz ve acı içerisinde kıvrandığınız bir şekilde filmi izlersiniz yada gözlüklerinizi çıkartıp, filmin doyasıya tadını çıkartabilirsiniz. Karar sizin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM