Lens Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Lens Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?Lens nedir? Lens alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?Hangi lensler göz sağlığı için sakıncalıdır?Kontakt lensler kornea yüzeyine yerleştirilir.Gözdeki bazı hastalıkların tedavisi için hastaların kulllanılması önerilir.Göz sağlığı insan için çok önemlidir.Bu yüzden lens kullanımına ve alımına çok dikkat etmek gerekmektedir.Lens alınırken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında doktorunuzun yönlendirmesidir.Doktora danışmadan lens almak gözlerinize kalıcı zararlar verebilir.Piyasada bir çok lens markası var.Bunlardan bazılarının fiyatı ucuz bazılarının ki de pahalı.Pahalı olan en iyisi olacak diye birşey yoktur tabiki. Lens her gözde aynı etkiyi bırakmayabilir.Kiminde hiç sorun olmuyorken kiminde kaşıntı, bulanıklık yapabilir.Bu yüzden lens alırken mutlaka doktorunuzun sizin gözünüze göre vereceği lensi almak, doktorunuzun verdiği marka ya da reçeteye göre lens almak en doğru olanıdır.Lens aldıktan sonra da dikkat etmeniz gerekenler hususlar var. Lensde temizlik çok önemli. Lensinizi takıp çıkarmadan önce ellerinizi iyice yıkamanız gerekmektedir.Yıkama işlemini kalıp sabunla yapmalısınız.Yıkadıktan sonra da kağıt havluyla kurulamalısınız. Lensinizi kesinlikle suya değdirmemelisiniz. Yatmadan önce çıkarmalısınız.Eğer kaşınma, bulantı, sulanma gibi belirtiler olursa doktorunuza söylemelisiniz.Çok fazla lens markası olmakla bereber memnun kalınan lens markaları ne yazık ki bi o kadar azdır.Şimdi size en çok memnun kalınan iyi yorumlar almış markalardan bahsedeceğim. Johnson & Johnson Acuvue Oasys kiminin memnun kaldığı kiminin memnun kalmadığı marka.Genel olarak bakacak olursak memnun kalan kullanıcısı daha fazla.

Bausch&Lomb en çok satılan lens markalarından biridir.Yine kullananlar arasında kimi memnun kalmış kimi de memnun kalmamış.Bu durum gözün yapısına göre değişmektedir.Kiminde kaşınma, kuruma yaparken kiminde de hiç bir yan etki olmamaktadır.

Air optix aqua bir diğer iyi markalardandır.Uzun süreli kullanımında sıkıntı göstermemektedir.Kullanıcılar tarafından iyi yorumar yapılmaktadır.

Yukarıda belirttiğim markalar memnun kalınan, diğer markalara göre yan etkileri daha az olan markalardır.Lens alırken dikkat edilmesi gerekenleri mutlaka araştırın ya da doktorunuza danışın.Göz sağlığı çok önemlidir ve lensiniz size herhangi bir şekilde rahatsızlık verirse mutlaka ara verilmeli ya da kullanmayı bırakılmalıdır. Lensinizi satın alırken eczaneleri ya da doktorunuzun size önerdiği yerden almaya dikkat edin.Her ürünün olduğu gibi bu ürünün de sahteleri  mevcuttur.Bu yüzden internetten almamaya özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM