Lens Bakımı Zor Mu?

Lens Bakımı Zor Mu?Bu yazıya ulaştığınıza göre kontakt lens kullanmak istiyorsunuz fakat aklınızdaki soru işaretleri hala tam olarak giderilmemiş olmalı ki şimdiye kadar araştırmaya devam ettiniz. Kontakt lens kullanmak isteyen kişilerin aklında birçok soru işareti yer alır. Bu popüler sorulardan bir kısmı maddiyata dayalı sorular bir kısmı kullanıma bağlı sorulardır. Lens bakımı ise kesinlikle onların arasında en üstlerde yer alan bir konu başlığı.lens-bakimi

Kontakt lenslerin bakımı aslında son derece göreceli bir kavramdır. Birçok yeni lens kullanıcısı ilk aşamada çok fazla bilgiye ve deneyime sahip olmadığı için lenslerinin bakımını uzun sürede yapabilir. Fakat lens kullanma konusundaki deneyiminizin artmasıyla doğru orantılı olarak bakım için ayırdığınız süre azalacak ve bakım yapma performansınız artacaktır. Kontakt lenslerinizin bakımını ilk aylarda ortalama 3 ile 5 dakika arasında bir sürede yaparken birkaç aylık alışma sürecini atlattıktan sonra yalnızca 1 dakika içerisinde hem kontakt lenslerinizi çıkartmış hem de bakımını tamamlamış olacaksınız.

Tabii, bu alışma sürecine ulaşana kadar kontakt lenslerin bakımını yapmak size ufak bir zaman aralığına patlayacaktır. Yine de şöyle düşünün ki, gözlüklerinizi de gün içerisinde yaz veya kış fark etmeksizin defalarca kez silmek zorunda kalıyorsunuz. Bazen buğu yüzünden bazen yağlanma yüzünden silinmesi gerekiyor. Hatta çoğu zaman menteşelerinin bakımdan geçmesi ve basit yalama işleminin yapılması gerekiyor. Bunları hesaba kattığımızda kesinlikle kontakt lenslerin bakımı sizi gözlükten daha çok yormayacaktır.

Bir diğer önemli noktada kontakt lens bakımının önemidir. Eğer kontakt lenslerinizin bakımını baştan savma yaparsanız en iyi ihtimalle lenslerinizden elde ettiğiniz görüş kalitesi düşecek en kötü ihtimalleyse göz sağlığı sorunları ortaya çıkacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM