Lens Çeşitleri Nelerdir?

Lens Çeşitleri Nelerdir?Kontakt lenslerin üretiminde kullanılan teknolojilerin gelişmesiyle doğru orantılı olarak kontakt lensler içerisinde de bir sınıflandırılmaya varıldı. Şuanda genel olarak ana başlıklarla konuyu inceleyeceğimizi düşünürsek, lens çeşitlerini sert ve yumaşak lensler olarak iki farklı başlık altında incelememiz en doğrusu olacaktır.Yumuşak Kontakt Lensler

Yumuşak kontakt lenslerin tamamı son nesil teknolojinin birer ürünüdür. Bu kategori içerisinde yer alan kontakt lenslerin kullanılması diğer bir sınıf olan sert kontakt lenslere göre çok daha kolaydır. Bakımları kolayca yapılabilir ve kullanıcılar sadece reçeteleriyle kontakt lenslerini ister internet üzerinden isterseler de yakınlarında yer almakta olan bir optikçiden edinebilirler. Görüş düzeltme etkisine sahip olan ve ayrıca kozmetik amaçlı olarak da kullanılabilen yumuşak kontakt lensler en çok tercih edilen kontakt lens çeşididir.

Sert Kontakt Lensler

Sert kontakt lensler, eskiden günümüze kadar gelen teknolojinin ürünü olan lens çeşididir. Sert lensler daha çok kişilerin gözündeki ekstrem bozukluklara uyum sağlayabilmesi nedeniyle kullanılır. Pek yaygın olarak kullanımda olmadığı için sert kontakt lenslerin hem edinilmesi zordur hem de fiyatı yumuşak lenslere oranla çok daha pahalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM