Kontakt Lenslerinizin Kurumasının 3 Nedeni

Kontakt Lenslerinizin Kurumasının 3 NedeniGözlerinizde sürekli yaşanan kuruluktan dolayı kontakt lenslerinizin size yeterince konfor sunamıyor olmasından mı şikayetçisiniz? O halde bu yazıda değindiğimiz üç farklı neden belkide sizin ilacınız olabilir. Gözde kuruyan kontakt lensler çoğu zaman konforsuz bir kullanım ve aynı oranda görüş kalitesinde düşüşe neden olur. Bu sorunları yaşamadığınız kontakt lensleriniz ise hiç şüphesiz vazgeçilmezleriniz olacaktır. İşte kontakt lenslerin gözünüzde kurumasının muhtemelen nedeni olabilecek üç önemli madde;Lens göz kuruluğu

  • Hasta olabilirsiniz: Alerjiler, soğuk hava rahatsızlıkları veya flu, bunların tümü gözlerinizin kuru kalmasını sağlayacak nedenler olabilir. Hasta olduğunuz süreç içerisinde vücudunuz rahatsızlıklara karşı bir savaş başlatır. Bu savaş süresince vücudunuzun dengesi değişir ve elbette gözlerinizde bu savaştan etkilenir. Bu nedenle çoğunlukla hasta olunan süreçlerde göz kuruluğu rahatsızlığı çekeriz. Yaşadığımız bu sorun sonucunda kontakt lenslerimiz gözümüzde batma yapar ve hem konforunu hem de görüş kalitesini düşürür. Şayet hastaysanız ve bunu hissediyorsanız birkaç gün en azından iyileşinceye kadar kontakt lens kullanmaya ara vermek iyi bir çözüm olacaktır.
  • Vücudunuz Susuz Kalmış Olabilir: Tükettiğimiz sıvıların kontakt lenslerimize doğrudan etki ettiği bir gerçek. Bunu daha önce farklı bir makelemizde de kaleme almıştık. Dilerseniz İçtiklerimiz Kontakt Lenslerimizi Etkiler mi? başlıklı yazımızı okumayı deneyebilirsiniz. Vücudunuzun sıvı ihtiyacını yeterince karşılayamadığınız anda gözünüzde kuruluk sorunu meydana gelir. Bu sorunun çözümüyse elbette bolca sıvı gıda tüketmektir.
  • Lensleriniz Eskimiş Olabilir: Bir kontakt lensin eskidiğini anlamanız son derece kolaydır. Kontakt Lenslerin Eskidiği Nasıl Anlaşılır? isimli yazımızda bu konu hakkında yeterince bilgi paylaşmıştık. Bu yazının ışığında kontakt lenslerinizin eskimiş olup olamayacağını analiz edin. Eski kontakt lensler gözünüzde kolayca kuruyabileceği gibi hem konfor özelliğini kaybetmiş hem de görüş kalitesi düşmüş olan ürünlerdir.

Tüm bunlara karşın hala göz kuruluğu sorunuyla karşı karşıyaysanız o halde göz doktorunuzla selamlaşıp, halini hatrını sorma vaktiniz gelmiş demektir, lütfen hekiminize en kısa sürede görünün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM