Lens Gözde Neden Kayma Yapar?

Lens Gözde Neden Kayma Yapar?Lensin gözde durmaması ve sürekli bir sağa bir sola dolanması kontakt lens gibi harika bir ürünü büyükçe bir eziyete döndüren en önemli sorunlar listesinin zirvesinde yer alır. Kontakt lensin gözde durmaması sorunuyla genelde karşılaşan kullanıcılar renkli lens kullanıcılarıdır. Ne yazık ki lenslerin ne kadar ciddi ürünler olduğuna dair binlerce yazı okunmasına rağmen kullanıcılar göz doktoruna giderek muayene olmayı reddediyor ve hemen en yakın optikçiden veya internet üzerinden beğendiği bir lens için sipariş veriyor.Oysa bir lensin gözünüze tam olarak oturması ve istediğiniz performansı verebilmesi için gözünüzün eğriliği ve çapı gibi önemli ölçümlerin yapılması gerekir. Ancak bu ölçümlemelerden sonra alacağınız kontakt lensler size tam olarak istediğiniz performansı verecektir. Şayet kontakt lens muayenesi olduysanız ve yine de böyle bir sorun yaşıyorsanız bunun birkaç farklı nedeni olabilir.

lens-kaymasi

1) Kontakt Lens Ölçümünüz Yanlış Yapılmış Olabilir

Artık özel klinikler ve hastaneler boş durmamak için kampanyalar yaparak çok uygun fiyatlara lens ve gözlük muayeneleri yapıyorlar. Gözlük muayenesi bir yere kadar kurtarsa da lens gerçek bir uzmanlık alanına ihtiyaç duyar. Lens konusunda sadece temel bilgiye sahip olan hekimler doğrudan doğruya size bir lens reçetesi yazdığında haliyle değerleriniz tam olarak uyuşmuyor ve mağdur duruma düşüyorsunuz.

Tekrar tekrar lens muayenesi olmayı tercih etmektense en iyisi bir kere ve kaliteli bir muayeneyi tercih etmek olacaktır. Elinizden geldiğince ve gücünüz yettiğince gerçekten kaliteli hastanelerde lens muayenenizi yaptırın ve kafanızdan soru işaretini kaldırın.

2) Lenslerinizde Sorun Olabilir

Düşük kaliteli ve markası pek bilinmeyen bir lens kullanıyorsanız o halde lensin gözünüzde durmamasının önemli nedenlerinden birinin bu olabileceğini unutmayın. İmkanınız varsa farklı bir markadan kontakt lens alın ve deneme yapın. Eğer durumda bir değişiklik yoksa o halde tekrardan 1. numarada yazdıklarımızı okuyun ve muayene işini ciddiyetle yapan uzman hekimlerin olduğu bir hastaneyi tercih edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM