Lens Göze Yapışırsa Nasıl Çıkartılır?

Lens Göze Yapışırsa Nasıl Çıkartılır?Bazen bazı durumlarda kontakt lenslerimiz gözümüzden çıkmama ve gözümüzün yüzeyine yapışma konusunda kesinlikle inatçı davranabiliyor. Özellikle yeni bir kontakt lens kullanıcısıysanız bu aşamada tekniği bilmemeniz nedeniyle lensi gözünüzden çıkartmaya çalışma aşamasında lense veya gözünüze zarar verebilirsiniz. Lensin gözünüze yapışmasının birkaç popüler nedeni vardır. Bunların arasından en öne çıkan neden ise kuşkusuz lensin kuruluğudur.Gözlerimizin içerisinde uzun süre durması, akşamları kontakt lensimiz ile birlikte uyuyor olmamız gibi birçok neden lensin kurumasına ve göz yüzeyimizin üzerine yapışmasına neden olabilir. Böyle durumlarda kontakt lensinizi çıkartmak için her zamanki takip ettiğiniz yöntemden daha farklı bir yöntemi tercih etmelisiniz.

Lens Göze Yapışırsa Ne Olur?

soru işareti

Korkmayın ve telaş yapmayın, gözünüzün içerisindeki düşmanınız değil dostunuz. Kontakt lensiniz sizin daha rahat görmenize ve kendinize olan öz güveninize yardımcı bir görüş düzelticidir. Onu düşman bellemediğiniz için ondan korkmanıza da gerek yok. Öncelikle lensin kuruluğunu gidermemiz gerekiyor. Bunun için her zaman lenslerinizi temizlemek için kullandığınız lens solüsyonunu kullanın ve gözünüze bir kaç damla akıtarak lenslerinizin yumuşamasına yardımcı olun.

göze lens suyu damlatmak

Lens solüsyonunu gözünüze damlattıktan sonra mutlaka gözlerinizi yavaşça açıp kapatmaya özen gösterin. 15-20 saniye kadar bu işlemi takip ettiğinizde lens göz bebeğinizden ayrılacak ve tekrardan eski nemli halini alacaktır. Şimdi, lenslerinizi çıkartmak için her zamanki kullandığınız yöntemi kullanarak lenslerinizi gözünüzden çıkartabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

1 Yorum

  1. Lens taktigim zmn gözümde çapaklanma oluyor Vede lens gözüme yapışıyor çıkartmakta çok zorluk çekiyorum bu durumda ne yapmalıyım!!

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM