Lens Gözlük Numara Farkı

Lens Gözlük Numara FarkıLens kullanmak isteyen çoğu kişi gözlük numaralarını da göz önünde bulundurarak kendilerine bir lens numarası tahin etmek ister. Bu nedenle de birçok kişi lens gözlük numara farkı konusunu merak eder. Daha önceden kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla yazdığımız Gözlük reçetesi ile lens alınır mı isimli yazımızdan da görebileceğiniz üzere kendi başınıza tahminler ile kendinize göz numarası çıkartmanız son derece absürd ve gerçekle bağdaşmayan bir hareket olacaktır.Gözlüğün aksine kontakt lens kullanıcılarının değerlerinin gözlerine bire bir uyum sağlaması tam olarak detayları görebilmeleri ve rahat bir görüş konforuna sahip olmaları açısından son derece önemlidir. Şayet, gözlük numaranızın üzerinde 0,25 koyarak kontakt lenslerinizi alma gibi bir hataya düşerseniz, ister istemez görüşünüzde bir takım sıkıntılar yaşamaya başladığınızı hissedecekinizdir. Peki, bu durumda ne yapmalı?

Çözüm oldukça basit. Lens numaranızı öğrenmeniz için diğer detaylara da ihtiyacınız vardır. Tüm bunları elde etmek için ise en iyi yöntem kuşkusuz bir lens muayenesinden geçmek olmalıdır. Doğru ve kaliteli şekilde yapılan bir kontakt lens muayenesi sonucunda görüşünüzün arttığını siz de hissedecek ve tıpkı gözlük rahatlığında kontakt lenslerinizi kullanmaya başlayacaksınız.

Hangi bahane ile olursa olsun, kontakt lens kullanmak istiyorsanız mutlaka muayeneden geçmelisiniz. Muayeneniz ne kadar kaliteli hastaneler ve kaliteli hekimler tarafından gerçekleştirilirse elde edeceğiniz değerler de o kadar gözünüze uygun olan değerler olacaktır. Tıpkı göz muayenesi gibi kontakt lens kullanıcılarının da seneden 2 defa muayeneden geçmeleri ve göz durumunu kontrol etmeleri gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM