Lens Gözüme Büyük Geldi Ve Oturmuyor Ne Yapmalıyım?

Lens Gözüme Büyük Geldi Ve Oturmuyor Ne Yapmalıyım?Göz sağlığı hepiniz için çok önemli olan bir konudur. Gözlerimizin hiçbir ek malzeme olmadan görmesi bizim için hayatı oldukça kolaylaştırmaktadır. Ancak maalesef yoğun okumalar, genetik rahatsızlıklar, bilgisayar kullanımı gibi birçok faktör gözümüzün sağlıkla görmesini engellemekte ve daha iyi bir görüş açısına sahip olmak için bizi ek malzemeler kullanmak zorunda bırakabilir.Göz sağlığınız için bir hekime başvurduğunuzda gözünüzün bozukluk derecesini hesaplayarak size bir gözlük yazacaktır. Bu gözlüğü gözünüzün derecesine göre hangi alanlarda ve ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini size açıklayacaktır. Gözlük kullanımı önce sizi rahatsız etse de daha sonra aslında işinizi ne kadar kolaylaştırdığını anlayacaksınız. Ancak yine de gözlük kullanmaktan hoşlanmıyorsanız tabii diğer alternatifler de mevcuttur.

Lens Kullanımı Gözlük Yerine Geçer Mi?

Lens kullanımı gözlük kullanımınızın yerine tabi ki geçecektir. Görüşünüzün iyi olmasını sağlayacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken çok önemli huşular mevcuttur. Lensinizin bakımını çok önemle yapmanız ve daima gözünüzde bulundurmamanız gerekmektedir. Çünkü lensinizin temizlenmesi için lens solüsyonuna ihtiyacı vardır. Kendisini temizleyecek ve gözünüzde kuruluk yapmayacaktır. Bu da sizin kullanımınızı oldukça kolaylaştıracak.

Lens Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Öncelikle lens kullanmak istediğinize karar verdiğinizde tekrar doktorunuzla görüşme sağlamalısınız. Çünkü doktorunuz ekipmanlar sayesinde size gözünüzün büyüklük açılarını verecektir siz de bu açılara göre lensinizi seçmelisiniz. Gözünüze büyük ya da küçük lens kullandığınızda lens kullanımı sizin için çok zor olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM