Lens ile Bilgisayar Kullanmak

Lens ile Bilgisayar KullanmakGözlük kullanımından lense geçiş aşamasında kullanıcıların aklında birçok soru işareti ve şüphe bulunuyor. Bu şüphelerden biri de popüler olarak aranan lens ile bilgisayar kullanmak şüphesidir. Gerekse iş gerekse alışkanlıklarımız gereği birçoğumuz günümüze bilgisayar ve diğer dijital ekranlar ile başlıyor, yine günü buna benzer teknolojik aletler ile sonlandırıyoruz. Bu durumda kontakt lens kullanırken karşımıza ne gibi sorunların çıkacağını bilmemiz ve önlem olarak neleri yapacağımızı bilmemiz lens kullanımımızdan görüş açısından daha yüksek bir performans elde etmemize yardımcı olacaktır.Lens ile Bilgisayar Kullanmak

Ortalama bir hesaptan yola çıkacak olursak eğer; bilgisayar gibi dijital ekranlara bakmadığımız durumlarda ortalama olarak her 5 saniye içerisinde bir kere gözlerimizi kırpma ihtiyacı hissediyoruz. Bu da günde 11,000 defa gözlerimizi kapatıp açtığımız anlamına geliyor. Bilgisayar ve diğer dijital ekranlara baktığımız zamanlarda ise gözlerimizi daha sık açıp kapatıyoruz. Bu da gözlerimizde bazı değişikliklerin meydana gelmesine neden oluyor. Lensle bilgisayar kullanmak istediğinizde karşılaşabileceğiniz sorunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Çok daha fazla gözlerinizi açıp kapatacaksınız
  • Gözlerinizde kuruluk hissedeceksiniz.
  • Kuruluğa bağlı olarak yanma hissi olabilecek.
  • Tüm bunlara balı olarak görüş kaliteniz ve konforunuz düşecek.

Tüm bunlar anlaşıldıysa şimdi de lensle bilgisayar kullanırken bu sorunları nasıl en aza indirebileceğinize geçelim. Lensleriniz ile bilgisayar kullanırken birkaç önemli maddeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bunları sağladığınız taktirde çok daha kaliteli bir görüş elde edebilir ve sorunsuz şekilde lensle bilgisayar kullanabilirsiniz.

Lensle bilgisayar kullanmak

Işıltıyı Düşürün

Lensleriniz ile çok daha iyi bir görüş yakalamak için odanın ışık balansının dengeli olmasına dikkat edin. Odanızın içerisinde çok fazla ışık varsa bu durum parlamaya neden olacak ve görüşünüzü daha zor bir hale getirecektir.

Oturuş Pozisyonunuzu Düzeltin

Ekrana aşağıdan değil, yukarıdan bakmanız daha rahat bir görüş sağlamanıza yardımcı olur. Bu nedenle oturduğunuz yeri üst kısımdan görebileceğiniz şekilde ayarlamaya çalışın.

Kuruyan Gözlerinizi Nemlendirin

Gözlerinizin çok fazla kuruduğunu hissettiğiniz anda lens solüsyonu ile lenslerinizi yenilemek hem gözlerinize hem de lenslerinize yardımcı olur. Dolayısıyla bu durumda çok daha rahat bir şekilde lenslerinizle bilgisayar kullanabilirsiniz.

Ara Verin

Bilgisayar başında çalışanların zaten sıklıkla yapması gereken şeylerden biri de ara vermektir. Her 20 dakikada en azından 20 saniye optimum 1 dakika kadar ara vermek gözlerinize yardımcı olacak, gözleriniz de sizi üzmeyecektir.

Bolca Sıvı Tüketin

Bilgisayar başında sıvı tüketmenin sadece vücudun farklı kısımlarına değil ayrıca gözlere de faydası vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM