Lens ile Uzun Yol Tavsiyeleri

Lens ile Uzun Yol TavsiyeleriKontakt lenslerinizle birlikte sürücü olarak uzun yolculuklar yapmanız gerekiyorsa muhtemelen bazı faydalı tavsiyelere ihtiyacınız olacaktır. Zira gözlüklere oranla kontakt lenslerle uzun yolculuklar yapmak gerçekten daha zorlayıcı olabilmektedir. Kontakt lenslerle yapacağınız uzun yolculuklar şayet gece yolculukları olacaksa baştan büyük bir hata yaptığınız konusunda sizi uyarmak istiyoruz.Kontakt lensler özel lensler olmadığı ve ışığa karşı direnç göstermediği sürece gece sürüşleri konusunda oldukça tehlikelidir. Ayrıca gece yapılacak uzun yolculuklar için kesinlikle uygun bir yapıya sahip değildir. Geceleri uzun yolculuklarda kontakt lensleriniz yerine daima görüşünüze artı katacak gözlüklerinizi kullanmayı tercih etmelisiniz.

seyehat

Gündüz yapacağınız uzun yolculuklardaysa en önemli şey gözlerinizin nemini kaybetmemesidir. Yolculuğunuz süresince camlarınızı açmayın ve klimayı direk gözünüze temas edecek şekilde ayarlamayın. Özellikle araçların soğuk klimaları kontakt lenslerinizin kolayca kurumasına neden olabilmektedir. Bu nedenle yanınızda daima nemlendirici görevi görmesi için kontakt lens solüsyonu taşıyın ve gözlerinizin kuruduğunu hissettiğiniz anda yolun kenarına geçiş yaparak kontakt lenslerinizi nemlendirin.

Kontakt lenslerle uzun yolculuklarda gündüz gözlerinizin daha çok kamaşacağını unutmayın ve görüşünüzü etkilemeyecek bir güneş gözlüğü edinin. Böylece hem diğer hava etmenlerinden hem de göz kuruluğundan kurtulabilir veya en iyi ihtimalle %50 oranında daha fazla geciktirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM