Lens Kapları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Lens Kapları Hakkında Bilmeniz Gereken Her ŞeyKontakt lensler, gün içinde göze takılıp, gece uyumadan önce çıkarılır; çıkarıldıkları zaman da dezenfekte olacakları özel lens sularının içinde beklemeleri gerekir. Kontakt lenslerin lens solüsyonu içinde bekledikleri kaplara lens kabı denir.Lens kapları, hijyen ve sağlık açısından 3 ayda bir değiştirilmelidir. Bir çok kontakt lens kullanıcısı, lens kaplarını gün boyunca yanlarında taşımayı tercih ederler. Lens kabınızın yanınızda olması, lensinizle ilgili bir sorun çıktığında, ya da başka bir nedenden dolayı lensinizi çıkarmanız gerektiğinde kendi kabına koyabilmenizi sağlar. Lens solüsyonunun olmadığı başka bir kaba koymak veya başka bir lens kullanıcısının lens kabını kullanmak hijyenik değildir. Bu nedenle birden fazla lens kabınızın olması ve bunları evinizde ve yanınızda taşıyacaklarınız olarak ayırmanız hem hijyen açısından daha iyidir hem de lensinizin ömrünü kısaltmaz.

lens-kaplari-secimi

Lens Kapları Nerede Satılır?

Bir çok lens solüsyonu markası kutusu içinde bir adet hediye lens hediye eder. Bu lens kapları plastik olup, iki lens bölmesi, iki gözün lenslerinin karışmaması için farklı renklerdedir. Ama eğer bu sıradan lens kaplarını kullanmak istemezseniz, çeşitli renk ve desenlerde lens kapları bir çok yerde satılmaktadır.

Lens kabı seçenekleri özellikle internette oldukça fazladır. Online alışveriş sitelerinin çoğunda rengarenk tasarımlı lens kapları bulmak mümkün. Aşağıdaki büyük alışveriş siteleri bunlardan sadece bazıları.

  • lensal.com
  • gittigidiyor.com
  • karincadesign.com
  • minnosdukkan.com
  • bunlardanistiyorum.com
  • lensoptik.com.tr

Bu alışveriş sitelerinin yanında, kontakt lens ve gözlük satılan optik mağazalarında da lens kabı bulabilirsiniz.

Genel olarak iki çeşit lens kabı satılmaktadır; klasik iki adet lens bölmesi bulunan küçük lens kapları ve içinde lens bölmeleri, ayna, cımbız ve minik bir lens solüsyonu yedek şişesi olan büyük lens kapları. Lens kullanıcısı kendi kullanım şekli ve alışkanlıklarına göre iki çeşit arasında seçim yapabilir.

Lens Kaplarının Fiyatları Nasıldır?

Lens kapları plastik ve küçük boyutta olmaları dolayısıyla düşük fiyatlı ürünlerdir. Lens kabı fiyatları ortalama 10-25 TL arasında olup, büyük lens kapları küçüklerine göre daha pahalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM