Lens Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Lens Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı?Lens kullanan veya kullanmak isteyen bayanların akıllarına takılan en önemli sorulardan biri de lens ve lens makyajı ikilisi. Malumunuz erkeklerin böyle bir sorunu yok ancak bayanların bir çoğu için makyaj olmazsa olmazlardan biri. Dolayısıyla tüm bayanlar lensleri varken en sağlıklı sonuçları nasıl alabileceğini ve özellikle göz makyajında nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmek istiyor.Normal şartlarda lens makyajı konusunda birçok uzmanın teorik bir açıklaması vardır; önce makyaj daha sonrasındaysa lenslerinizi takınız. Elbette bunu söylemelerinin birçok nedeni var en önemlisiyse yapacağımız göz makyajı sırasında lensimizi çizmememiz ve kullanacağımız makyaj malzemelerinin tozuna karşı lenslerimizi korumamız. Buraya kadar düşündüğümüzde teoride her şey oldukça mantıklı ve pratik olarak görünüyor. Oysa makyajınızı uyguladıktan sonra aslında bu yöntemin o kadarda pratik olmadığını ancak teoride pratik ve mantıklı olduğunu görüyorsunuz.

Makyajınızı uyguladıktan sonra kontakt lenslerinizi takmak çoğu zaman büyük bir eziyettir. Ayrıca şöyle bir püf noktası daha var ki; tüm uzmanlar makyajınızı yaptıktan sonra lenslerinizi takmadan önce ellerinizi bol sabunlu suyla yıkamanızı öneriyor. Yine bilimsel bir gerçek var ki, makyajınızı yaptıktan hemen sonra ellerinizi ne kadar bol suyla ve sabunla yıkarsanız yıkayın bu malzemeler varlığını elinizin derisi üzerinde bir süre daha koruyor.

Anlayacağınız önce lens sonrasındaysa makyajınızı tamamlamak çok daha mantıklı ve pratik bir yöntemdir. Elbette lenslerinizi önce takmanız halinde son derece dikkatli şekilde makyajınızı yapmanız ve bilhassa göz makyajı sırasında tüm dikkatinizi vermeniz gerekiyor. Burada size ufak bir ipucundan daha bahsedelim. Göz makyajı için kullanacağınız kalem vb. Ürünlerin yeterince keskin olması daha ince de olsa göz makyajınızı tamamlamanıza ve lenslerinizin bu işlemden yara almamasına yardımcı olacaktır.

Kullanacağınız diğer tozlu makyaj malzemelerinin uygulanması sırasındaysa bazen gözlerinizi kapatarak uygulama yapmanız kontakt lenslerinizin bu uygulamadan etkilenmemesi için tercih edilebilecek bir diğer önemli nokta. Korkmayın, gözleriniz kapalıyken de el alışkanlığınız sayesinde kolayca makyajınızı yapabilirsiniz. Birkaç saniyelik uygulama aşamasında gözlerinizin kapalı olması size fazlasıyla büyük avantajlar sağlayacak ve lenslerinizin bu tozlu makyaj ürünleri nedeniyle geçerliliğini yitirmemesine yardımcı olacaktır.

Yazımızda bahsettiğimiz tüm lens makyajı ipuçlarını kullanarak siz de hem çok daha profesyonel şekilde makyajınızı yapabilir hem de tüm dezavantajları avantaja çevirebilirsiniz. Şimdiden mutlu gülüşler ve derin bakışlı gözler dileriz 🙂

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM