Lens Kullanırken Bulanık Görmek

Lens Kullanırken Bulanık GörmekLens göz problemi yaşayanlar için kullanımı oldukça ve gözlüğe göre de fazlası ile avantajlı bir üründür. Fakat lens kullanımı oldukça hijyen gerektiren bir konudur ve bakımı da gözlüğe nazaran daha çok dikkat gerektirmektedir. Göz oldukça hassas bir organ olduğu için göz ile ilgili problemlere de oldukça hassas yaklaşılması gerekir.Lens kullanmanın avantajları kadar dezavantajları da olmakla birlikte gereken dikkat ve özen gösterildiği sürece lens kullanıcıları herhangi bir problem yaşamayacaklardır.

Lens Kullanırken Yaşanabilecek Sorunlar

Lensler direkt göz ile temas halinde olduğu için bu durum zaman zaman beraberinde birtakım sıkıntıları da getirmektedir. Bunlardan biri lensin gözde yaptığı kuruluktur. Lenslerinizde kuruluk problemi yaşıyorsanız kayganlaştırıcı bir damla yardımı ile bu problemden kurtulabilirsiniz. Yine göze yapışmış ve hareket kabiliyetini yitirmiş bir lensi damlalar sayesinde yumuşatabilirsiniz. Eğer sorun hala devam etmekte ise mutlaka göz doktorunuza başvurun.

Zaman zaman toz parçacıklarının lense yapışması sebebi ile gözde batma hissi yaşanabilmektedir. Bu durumda lensinizde görme sorunları yaşayabilirsiniz. Bu türden bir problem ile karşılaştığınız zaman lenslerinizi hemen temizlemelisiniz. Temizleme esnasında lenste herhangi bir çizik ya da yırtık tespit ederseniz bu lensleri artık kesinlikle kullanmayın ve yeni bir lens temin edin.

Her göz tipine göre değişkenlik gösteren lensler bulunmaktadır kimine sert lens tipi kimi ne ise daha yumuşak bir lens tipi gerekmektedir. Bu nedenle lens alırken mutlaka bir doktora danışmakta fayda bulunmaktadır. Bazen sert lens kullananlarda gözün lense uyum sürecinde bir kızarma olabilmektedir. Fakat bu durum daha uzun sürüyorsa eğer enfeksiyon riski de olabileceğinden mutlaka bir göz doktoruna başvurun.

Neden Lens ile Bulanık Görme Problemi Yaşanır?

Lenslerinizi taktığınız zaman bulanık görme problemi yaşıyorsanız bu durumun birkaç sebebi olabilir bunlardan ilki lensleriniz kirlenmiş olabilir yıkamanız gerekecektir lenslerinizi. İkincisi ise uzun süre kullanıyorsunuzdur bu nedenle lenslerinizde artık bu problem ile karşılaşıyorsunuzdur. Bu durumda lenslerinizi değiştirme vaktinizin geldiğini söyleyebiliriz. Eğer ki lenslerinizi yeni kullanmaya başladınız ve bulanık görme sorunu yaşadıysanız birkaç saat bekleyin alışma sürecinden sonra problem geçecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM