Lens Kullanmanın Zorlukları Nelerdir?

Lens Kullanmanın Zorlukları Nelerdir?Dünya üzerinde hemen her ürünün bazı dezavantajları ve bazı zorlukları vardır. Gözlük mü Lens mi diye düşünenlerdenseniz öncelikle Gözlük mü Lens Mi? isimli konumuzu sitemiz arşivinden bularak okuyabilirsiniz. Gözlüğe göre kontakt lenslerin avantajlarının sayılamayacak kadar çok olduğu kesin fakat aynı zamanda kontakt lens kullanmanın da kendince bazı ufak ve büyük zorlukları bulunuyor. Kontakt lens kullanmaya başlamadan önce ilk olarak bu zorlukları bilmeniz ve bu zorluklara karşı kendinizi hazırlamanız gerekiyor.Kontakt Lens Takmak

Kontakt lens takmak ilk başta her kullanıcı için inanılmaz derecede zor olan bir olaydır. Açıkçası bu durum son derece de anlaşılabilir kabul edilebilir. Bunca sene gözünüzü her türlü tehlikeden korumak için elinizden geleni yaptınız. Bu da doğal olarak bir koruma mekanizması olarak kafanıza yerleşti. Şimdi, bu mekanizmayı aşıp gözünüzün içerisine kontakt lensi yerleştirmek size ilk aşamalarda çok zor gelecektir. Lensi takmak ve lens çıkartmak her hangi yöntem ile olursa olsun zaman alan bir süreçtir. Tam olarak adapte olduktan sonra ise kontakt lenslerinizi saniyeler içerisinde takıp çıkartabilirsiniz.

Zaman zaman çekilen kuruluk sorunu

Kontakt lens kullanırken öyle veya böyle zaman zaman çekilen sorunlardan biri de kuruluk sorunudur. Gözlük ile yaşamadığımız bu sorun lens ile yaşandığında can sıkıcı olabilen bir durumdur. Neyse ki biraz zaman geçtikten sonra ve yüzümüzü temiz suyla yıkadığımızda bu durum bizi ferahlatır ve kuruluk sorununun kısmen önüne geçebilir. Bu sorunu aşmak da aslında çok kolaydır. Çantanız içerisine koyacağınız ufak bir lens suyu ile sorunu aşabilirsiniz. Böylece hiçbir zaman göz kuruluğunu sorun etmek zorunda kalmazsınız.

Kontakt Lensleri Ters Takmak

Kontakt lensler hakkında edineceğiniz kaliteli bilgiler ile aslında dezavantajların tamamını ortadan kaldırmak sizin elinizdedir. Lensler konusunda çok az bilgisi olan kişiler doğal olarak lenslerin tersi ile düzü arasındaki farkı bilemez bu da psikolojik rahatsızlığın meydana gelmesine neden olur. Oysa kontakt lenslerin doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olduğunuzda kolaylıkla lenslerin tersini ve düzünü bulabilirsiniz.

Geceleri Uzun Mesafeli Sürüş Sorunu

Gündüz sürüşlerinde kontakt lensler gerçekten muhteşem performans sunar. Gözünüzün önünde çerçeveler olmadığı için hem görüş aynalarınızı rahatlıkla kullanabilir hem de motosiklet gibi araçlarda kask ile sorunsuz bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Geceleri ise karşıdan gelen araçların kısa farları dahi gözünüzü zaman zaman alabilmektedir. Bu nedenle geceleri uzun süreli sürüşler yapılacağı zaman imkan varsa daha güvenli bir sürüş adına gözlük kullanımı tercih edilmelidir.

Sürekli Bakıma İhtiyaç Duyması

Kontakt lensler gözlüklere oranla daha sık bir bakım uygulamasına ihtiyaç duyarlar. Bu bakımı aksattığınızda ise sizin için nimet olan kontakt lensler çok tehlikeli ürünlere dönüşebilir. Bu nedenle kontakt lens kullanmayı düşündüğünüzde mutlaka bakımı hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Bakımın altından kalkamayacağınızı ve üşeneceğinizi düşünüyorsanız gözlüklerinizi takıp hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeye çalışmak sizin için daha iyi olacaktır.

Kontakt Lens Fiyatları

Kontakt Lensler gözlüklere oranla kısmen daha pahalı olabilirler. Bu “pahalı” kelimesi ile kişiden kişiye değişir. Örnek vermek gerekirse eğer bugün birçok lens kullanıcısının masrafı senelik artıdan bir gözlük daha sahip olmak maliyetine eşittir. Sahip olacağınız avantajları düşünüldüğünde de kontakt lens fiyatları gerçekten abartılacak kadar iddialı rakamlar değildir.

Başlıca kontakt lens kullanacak olan kişilerin kendilerini hazırlaması gereken zorluklar bunlardır. Bu zorlukları hemen her lens kullanıcısı çekiyor ve gerçekten bu sorunlar düşündüğünüz kadar büyük sorunlar değildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM