Lens Kuruluğu İçin En İyi Damla Önerileri

Lens Kuruluğu İçin En İyi Damla ÖnerileriGöz rahatsızlıklarından şikayetçi olanların sık başvurduğu yöntemlerden biri lens kullanımıdır. Lens kullanımı özellikle estetik açıdan gözlük kullanımını kendisine yakıştırmayan ve bu nedenle gözlük kullanımını tercih etmeyenlerin yöneldiği bir alternatif olarak görülmektedir. Ancak lens kullanımından kaynaklı bazı sorunlar doğabilmektedir. Bunlardan birisi de gözlerde meydana gelen kuruma problemi. Sağlıklı bir gözde göz sürekli olarak nem üretimini gerçekleştirerek kurumu sorunu yaşamazken, sağlıksız bir gözde kuru problemi ortaya çıkabilmektedir. Bu kuruma problemine bir de lens kullanımı eklendiğinde iki kat sorun oluşturmaktadır. Bunun için ise yapılması gereken ya nem üretimine yardımcı bir lens kullanmak ya da göz sulandırıcı damlalardan yardım almaktır.Lens Kullanımında Yararlanılabilecek Damlalar

Lens kullanan ve gözlerinde kuruma problemi ile karşılaşanlar için damlalar adeta kurtarıcı niteliğinde faydalı olabilmektedir. Gözlerde kuruluk sorunu için çözüm olabilecek birkaç damla ve özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür.

Optone Göz Damlası

Optone göz damlası, gözlerde yorgunluk, tahriş ve lens kullanımı gibi nedenlerle ortaya çıkan kuruma ve sıvı kaybına çözüm olarak geliştirilen etkili bir damladır. Bir damlasıyla gözlerin yeniden sulanmasında ve kayganlığını geri kazanmasında etkili olabilmektedir. pek çok kullanıcının ve göz doktorunun önerileri arasında ya yine bu damlanın yer aldığını görmek mümkündür.

Dry Eyes Göz Damlası

Gözlerinde kuruluk problemi ile karşılaşan ve batma, yanma gibi çeşitli sorunlar yaşayan hastaların tercih ettiği bir başka göz damlası ise Dry Eyes. Dry Eyes sayesinde gözlerinizin yeniden sulanmasını ve kuruluk nedeniyle yaşanan sorunların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Göz kuruluğundan şikayetçi olanlar için önerilen kullanımı günde 2-3 kez birer damla şeklindedir.

Eyestil Göz Damlası

Eysetil, aynı zamanda steril bir çözeltidir ve gözlerde sunu yaş üretimine yardımcı olmaktadır. Gözlerinde kuruluk problemi yaşayanların temel sorunu gözlerin yeterli miktarda gözyaşı üretmemesinden kaynaklı bir sorundur. Bu neden gözlerinde suni gözyaşı sağlamak amacıyla damlalara ihtiyaç duyanların rahatlıkla kullanabileceği bir ürün olarak Eyestil önerilmektedir. Bu ürünün önerilen kullanımı ise günde 5-6 kez 1 er damla şeklindedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM