Lens Kutularınızı Değerlendirebileceğiniz 6 Yöntem

Lens Kutularınızı Değerlendirebileceğiniz 6 YöntemEğer bir aylık lens kullanıcısıysanız muhtemelen evinizin ve hatta dolaplarınızın her yerinde kullanılmış veya hiç açılmamış kontakt lens kutuları vardır. Özellikle aylık değişimli lenslerden kullanıyorsanız bolca solüsyon satın alıyor ve bolca da lens kutusu sahibi oluyorsunuz demektir. Peki, kontakt lens kutularınızı hem yaratıcı hem de farklı şekillerde de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer şimdiye kadar fazlalık lens kutularını sadece dolapta biriktirenlerden olduysanız bu yöntemler tam size göre;lens-kutusu

1.Küpe ve Kolye Kutusu

Çok sık seyahat ediyorsanız bu madde size fazlasıyla uyuyor. Üstelik bu madde için kullanılmış olan lens kutularınızı da tercih edebilirsiniz. Lens kutunuzun bir gözüne küçük küpelerinizi koyarken bir köşesine de bileklik veya kolyelerinizi koyabilirsiniz. Böylece artık değerli takılarınızı kaybetme korkusuyla da vedalaşabilirsiniz.

2.İlaç Kutusu

Günlük olarak kullanmanız gereken hap veya vitaminlerin olduğunu varsayarsak bu yöntem de tam olarak size uyuyor. Özellikle hiç kullanılmamış kontakt lens kutularınızı değerlendirebileceğiniz bu yöntemle ilaçlarınızı kolayca cebinizde ve çantada taşıyabilirsiniz. Oldukça pratik bir fikir öyle değil mi?

3.Baharatlık

Fazlalık lens kutularınızı pek ala baharatlık olarak da kullanabilirsiniz. Acıyı seviyorsunuz fakat yemeklerin yanında verilen porsiyonlar size uymuyor mu? O halde artık yeni baharatlığınızla istediğiniz kadar stoğu yanınızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca lens kutuları çok güzel ketçap ve mayonez kutusuna da dönüştürülebilir.

4.Seyehat Yardımcısı

El kremi, jel veya fondöten hiç fark etmez. Bir lens kutusunun içerisine bunların tümünü sığdırabilirsiniz. Sıkça seyahat eden biriyseniz bu yöntem sayesinde artık koca bir kutuyu yanınızda taşımak yerine ufacık bir kutuyla da işinizi halledebilirsiniz.

5.Bozuk Para Cüzdanı

Sürekli çantanızın içine attığınız bozuklukların çantanızdaki eşyaları çizmesinden mi muzdaripsiniz? Yada cüzdanınızın içerisini demir ufaklıklarla doldurmak size pek çekici gelmiyor mu? O halde fazlalık lens kutunuzu kullanarak çok fazla olmasa da yeteri kadar bozukluğu sürekli yanınızda gönül rahatlığıyla taşıyabilirsiniz.

6.Kulaklık Kutusu

Şayet mobil cihazınız için avuçiçi kulaklık dediğimiz tip kulaklıklardan kullanıyorsanız, pek ala bu kulalıkları katlayıp yalnızca bir gözüne sığdırabilirsiniz. Kalan gözü nasıl değerlendirebileceğinizi bilmiyorsanız, yazıyı tekrardan okuyup kaliteli fikirler düşünebilirsiniz.

Sizin de buna benzer kullandığınız yöntemler var mı? Harika! O halde bizimle paylaşıp, listemizi genişletmemize yardım edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM