Lens Muayenesi Yapan Optikçiler

Lens Muayenesi Yapan OptikçilerLens kullanmaya karar verdiğiniz anda ilk olarak bir lens reçetesi almanız gerekiyor. Bu konuya ayrıca zaten daha önce yazmış olduğumuz Lens Reçetesi Nereden Alınır? konusunda değinmiştik. Yine de internet üzerinden birçok internet kullanıcısı lens muayenesi yapan optikçiler şeklinde arama gerçekleştirdikleri için bu konuda ekstradan bir şeyler daha yazmanın faydalı olacağı kanaatine vardık. Öncelikle optikçilerin işinin gözlük ve lensler olduğunun altını çizmek gerekiyor.optikçi

Yani teknik olarak bulacağınız hiçbir optikçi size lens muayenesi imkanı sunmayacaktır. Ayrıca kontakt lens muayenesini kaliteli bir şekilde olmak ve doğru ölçüm oranlarına sahip olmak oldukça önemlidir. Gözlük reçetesi ile lens alamıyor olmamızın önemli nedenlerinden biri de budur. Doğru şekilde bir göz ölçümü yapılmamış olması durumunda alınacak olan kontakt lens kesinlikle size beklediğiniz gibi kaliteli bir görüş sağlamayacaktır. Dolayısıyla kalitesiz yapılan bir ölçüm kontakt lensin en temel özelliğinden uzaklaşmanıza neden olacaktır.

Bu nedenle doğru ve tam olarak bir ölçüm için mutlaka lens muayenesi konusunda adı bilinen ve işini uzmanı doktorlardan lens reçetesi almak gerekiyor. Böylece sadece reçete almış olmayacak aynı zamanda da lens tavsiyesi, solüsyon tavsiyesi de almış olacaksınız. Bu yazıyı tamamen okuduğunuzda göre de artık lens muayenesi yapan optikçileri aramaktan vazgeçebilirsiniz demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM