Lens Ne Zaman Kullanılmaz?

Lens Ne Zaman Kullanılmaz?Gün içerisinde görüşümüzü düzeltmenin en iyi yolu olan kontakt lenslerimizi her zaman takamayacağımızı biliyor muydunuz? Lens kullanıcılarının büyük bir kısmı kontakt lenslerini hangi zaman aralıklarında kullanacaklarıyla ilgilenirler. Bu sırada da nerelerde ve hangi zamanlarda kontakt lenslerin takılmaması gerektiği gerçeği unutulur hale gelir. Kontakt lenslerimizi de takmamamız gereken zamanlar var. Bu konu hakkında bir şeyleri eksik biliyorsanız yazımızı okumayı mutlaka devam ettirin;lens-ne-zaman-kullanilmaz

  • Kontakt lensler tozlu ve yoğun tozlu ortamlar içerisinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Toz tanecikleri kolaylıkla lenslerinizin üzerine yapışabilirler. Basit ve zararsız gören bu toz zerrecikleri bakım sırasında kontakt lenslerin üzerinden arındırılamaması durumunda göz hastalıklarına davetiye çıkarabilir.

  • Denizde lens takmak veya havuzda lens takmak daha da kişiselleştirmek gerekirse duş almak kontakt lens kullanıcılarının kesinlikle uzak durması gerektiği mekanlardır. Gözlerinizi kapatmanız tam olarak lenslerinizi korumaya yeterli olmaz. Şayet gözlerinizin tamamını kapatan kaliteli bir yüzüş gözlüğünüz yoksa lenslerinizle kesinlikle denize, havuza veya duşa girmeyi aklınızdan çıkartın.

  • Lensle araba sürmek ve lensle motosiklet sürmek isimli yazılarımızı okumadıysanız mutlaka göz gezdirmeniz gerekiyor. Araç kullanırken de kontakt lens konusu hakkında bilmeniz gereken şeyler var. Özellikle gece sürüşü ve uzun mesafe sürüşler konusunda oldukça dikkatli olunmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM