Lens Orucu Bozar mı?

Lens Orucu Bozar mı?Ramazan ayı sona ermiş olsa dahi Müslümanlar hala şükür niyetiyle veya Ramazan gibi zorunluluğu olmayan nafile oruçları ile ibadetlerini yapmaya, yerine getirmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde tarafımıza iletilen bir soru üzerine lens kullanmanın veya lens solüsyonunun orucu bozup bozmadığı hakkında kısa bir yazı yazarak karşınıza çıkmak istedik.lens-orucu-bozar-mı

Orucun tanımını bir kere daha hatırlayacak olursak oruç vücudumuza sindirim yolu ile girecek olan maddelerin olması halinde bozulur. Göz bebeğinizin içerisine kontakt lens yerleştirdiğinizde dolayısıyla orucunuzun bozulmasına neden olacak herhangi bir yanlış durum da meydana gelmemiş olur. Aynı şey lens solüsyonu için de geçerlidir. Kişi şayet lens kullanıyorsa mutlaka lens solüsyonu veya göz damlası da kullanacaktır. Bu durumda kullandığı solüsyon genizlerine kadar inmiş olsa dahi kişinin orucu herhangi bir tehlikeye girmiş olmaz. Son olarak ayrıca bir video ile konuyu noktalamak isteriz.

Flash TV’de Cübbeli Ahmet Hoca tarafına sorulan sorulardan birine de göz gezdirdiğimizde yine göz damlası ile kontakt lensin kullanılmasının oruç açısından herhangi bir manisi bulunmadığını anlayabiliyoruz.

Kontakt Lens veya Solüsyon Orucu Bozar mı?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM