Lens Reçetelerinin Neden Son Kullanma Tarihi Var?

Lens Reçetelerinin Neden Son Kullanma Tarihi Var?Kontakt lens muayenenizi tamamladınız ve reçetenizi elinize aldınız. Kontakt lens kullanmaya başlamanıza artık belkide sadece ramak kaldı. Bu sırada muhtemelen üzerindeki değerlerin çoğunun ne anlama geldiğini bilmiyor olmanıza karşın reçetenizi incelemek istediniz. O da ne? Lens reçetesinin son kullanma tarihi mi olurmuş? Evet, olur.lens-reçetesi

Kontakt lensler he ne kadar kozmetik ürünler çerçevesinde değerlendiriliyor olsalar da esasen bu ürünler tam olarak bir kozmetik ürünü değildir. Bir maskara veya göz kalemi kadar basit olmayan bu ürün sizin görüşünüzü tamamen kökten değiştiren bir ürün. Haliyle böyle bir ürünü sağlıklı şekilde kullanmanız için görevliler elinden geldiğince tedbiri uygulamalar gerçekleştirecektir. Bu tedbiri uygulamalardan biri de lens reçetelerinin son kullanma tarihidir.

Neden Lens Reçetelerinin Son Kullanma Tarihi Var?

Cevap basit, çünkü lens reçeteniz olmadığı taktirde ülkemizde hiçbir optikçiden lens satın alamıyorsunuz. Üstelik lens reçetenizin süresinin sona ermiş olması demek muhtemelen yeni göz muayenesi olma zamanınızın da gelmiş olduğunun habercisidir. Dışarıdan ilk aşamada bakıldığında son derece saçma ve gereksiz bir uygulama gibi görünüyor olsa bile lens reçetelerinin son kullanma tarihleri yalnızca tüketicileri korumak için düşünülmüş bir prosedürdür diyelim.

Lensler oldukça konforlu ve son derece güvenli ürünlerdir. Fakat doğru kullanım kurallarını takip ettiğinizde durum böyledir. Kafanıza estiği gibi lenslerinizi kullanırsanız ve iki sene önceki reçetenizle iki sene boyunca kontakt lens siparişi verirseniz inanın ki kaybeden göz doktorları değil siz olacaksınızdır. Şöyle düşünün, bugün bir gözünüzün olmadığını ve elinizde milyarlarınızın olduğunu hayal edin. Bu milyarlara gözünüzü takas etmek isteyeceksinizdir.

Bu sahneyi hiç gerçekten yaşamanıza gerek yok. Üstelik bu sahneyi yaşadığınız anda muhtemelen zaten milyarlarınızda olmayacaktır. Kontakt lensleri konfor ve güzel bir görüş kalitesi hatta bize sunduğu diğer avantajları için seviyoruz. O halde gereklilikleri tam olarak yerine getirin ve sürekli sağlıklı kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM