Lens Reçetesi Nereden Alınır

Lens Reçetesi Nereden AlınırÜlkemiz sınırları içerisindeki lens satışı yapan optikçilerin veya kaliteli internet sitelerinin hemen hemen tamamı reçete olmadan kontakt lens satın almanıza izin vermez. Son getirilen yasal değişiklik ile artık kullanım amacı ne olursa olsun mutlaka lens reçetesine sahip olmanız gerekir. Yani, renkli lens satın alacak olsanız dahi, mutlaka kontakt lens reçetesi ile gitmeniz gerekiyor.Peki, lens kullanmak isteyen kişiler bu reçetelere nasıl ulaşabilir? Kontakt lens kullanımı için reçeteye sahip olmanız ve dolayısı ile de göz muayenesinden geçmeniz gerekir. Lens için muayene olmak istiyorsanız seçebileceğiniz birçok farklı alternatif karşınızda duruyor. Devlet hastaneleri içerisinde ise kontakt lens ölçümü için gerekli muayeneler yapılamıyor. Yani, lens reçetesi almak için mutlaka özel göz hastenelerinden birini tercih etmeniz gerekiyor.

“Reçetem olsun da ne olursa olsun.” Şeklinde hareket etmek ise bu konuda yapabileceğiniz en büyük hata olacaktır. Kontakt lens muayenesi olacağınız yer son derece önemlidir. Doğru bir göz ölçümünün yapılması, gözünüze uygun lensin alınması ve dolayısıyla da sorunsuz görüş kalitesine sahip olabilmek anlamına gelmektedir.

Avrupa Göz Hastanesi ve Dünya Göz Hastanesi gibi birçok özel olarak tercih edebileceğiniz göz sağlığı hastensinden lens reçetesi alabilir ve bu reçeteniz ile optikçiler veya internet siteleri yardımı ile kontakt lens satın alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

8 yorum

    • Hayır maalesef alamazsınız. Devlet size gözlük için muayene gerçekleştirecektir. Gözlükle alacağınız lensin numarasında ise farklılık olacaktır.

    • 0212 414 34 05 cerrah paşa tıp fakültesi hastanesinden muayene alıp lens alınabiliyor. Bunu bilgi vereyim dedim . Başka hastanelerde de veriliyor mu merak edip araştırma yapıyorum.

  1. Sadece özel hastanelerde olduğunu yeni öğrendim.Bundan bir hafta önce normal hastaneye gittim.Doktor gelene kadar göz muayenesine girip ölçümümü yaptırdım.Doktor gelincede ölçüm sonucunu doktora verdim.Ve lens numarası almak istediğimi söyledim.Bana lens numarası ve gözlük numarası verdi.Sizce dğoru mudur?

  2. devlet hastanesinde var bedavada lens veriyor her ayda gidiyorsun kuledibi goz hatanesi beyoglu galatada randevu al devletten iceride kontak lens icin sana bi randevu daha verecek ama bedava yani super hemen lensi gozune takiyor doktor.

  3. 0212 414 34 05 cerrah paşa tıp fakültesi hastanesinden muayene alıp lens alınabiliyor. Bunu bilgi vereyim dedim . Başka hastanelerde de veriliyor mu merak edip araştırma yapıyorum.

  4. Benim bir göz görmüyor sag gozum goruyor ben kontakt lens alacam k1 k2 degeri istediler ozel hastane kac tl alır muyanede

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM