Lens Solüsyonda Ne Kadar Süre İle Kalabilir?

Lens Solüsyonda Ne Kadar Süre İle Kalabilir?Lens görme problemi yaşayıp da gözlük kullanmayı tercih etmeyenler için kurtarıcı durumundadır. Fakat göz sağlığı da oldukça önemlidir. Belki de vücudumuzun en hassas organlarından biri olan gözlerimize oldukça dikkatli ve özenli davranmak gerekiyor. Özellikle lens kullanmayı tercih edenlerdenseniz lenslerinizin hijyenine fazlası ile dikkat etmelisiniz ki gözleriniz için bir sorunu aşmaya çalışırken başka bir sorun ile karşı karşıya kalmayasınız.Lens Solüsyonu Kaç Günde Değiştirilmeli?

Kontak lens kullanıyorsanız eğer hijyen ve temizlik önceliğiniz olmalı. Lenslerinizi takıp çıkarırken öncelikle yapmanız gereken ilk şey ellerinizi güzelce yıkayıp tamamen durulandığına emin olana kadar durulamanız sonrasında ellerinizde herhangi bir şey bırakmayan havlu ile güzelce kurulamanız gerekir. Bu temizliği yaptıktan sonra lenslerinizi çıkarmanız gerekir.

lens-bakim-bilgileri

Lenslerinizi kullanmadan önce güzelce kontrol edin eğer lensinizde herhangi bir hasar yırtık vb. bir şey fark etmişseniz bu lensi kesinlikle kullanmayın ve yenisini kullanın. Lensinizi takmadan önce tabi ki ters ya da düz oluşuna da dikkat etmeniz önem arz etmektedir.

Lens Bakımı

Lensleriniz için kullanılan solüsyonların kullanım süreleri kapakları açıldıktan itibaren en çok 30 gündür buna mutlaka dikkat edin. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise solüsyon markaları her markanın solüsyonunu kullanmayın kesinlikle en kaliteli olanlardan vazgeçmeyin sonuçta göz sağlığınız paradan daha önemlidir bunu düşünerek solüsyonlarınızı temin edin.

lens-kullanimi-renkli

Lenslerinizi koyduğunuz kapların temizliğini kesinlikle musluk suyu ile yapmayın bu konuda doktorunuzun tavsiyelerini mutlaka dikkate alın. Lensleriniz için kullandığınız solüsyonları da mutlaka her gün değiştirin fakat her gün değiştirme imkanını bulamayacak durumda iseniz en kötü 2 günde bir solüsyonu değiştirin.

Kontak lens kullanırken mutlaka bu tavsiyelere uymalısınız aksi halde gözlerinizin numarasının ilerleme ihtimali hatta göz kaybına kadar gidebilecek bir süreç ile karşı karşıya gelme ihtimaliniz kaçınılmaz olabilir. Gün boyu kullandığınız lenslerinizi gece yatarken mutlaka çıkarın ve lenslerinizi takıp çıkardığınız ortamın da temiz olmasına özen gösterin ki lens elinizde düşme durumunda sonrasında bir problem yaşamayın.

Lens gözlük kullanımına göre rahattır fakat bakımına özen göstermek gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM