Lens Solüsyonları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lens Solüsyonları Arasındaki Farklar Nelerdir?Bir çift kontakt lens edindikten sonra doğal olarak yapacağınız ilk iş lenslerinizi temizlemek için daimi olarak kullanacağınız solüsyonu edinmek olacaktır. Peki, hangi tip kontakt lens solüsyonunu tercih etmelisiniz ve kontak lens solüsyonları arasındaki farklılıklar nelerdir?Bu sorunun cevabını bilmek sizi bilinçli bir tüketici haline getireceği gibi aynı zamanda kendiniz için en iyi olan kontakt lens solüsyonunu da tercih etmenize yardımcı olacaktır. Lens solüsyonlarını temel olarak iki farklı kategori içerisinde inceleyebiliriz. Bunlardan ilki kullanımı kolay ve zahmetsiz olan lensi çıkartıp içerisine bıraktığımız lens solüsyonlarıdır. Bu lens solüsyonu tipinde çıkardığımız lensleri lens solüsyonuyla birlikte gelen paketin içerisine koyup lensi her tarafını solüsyon kaplayıncaya dek ilave ederiz. Ardından da lenslerimizi dinlenmesi için en az 6 saat süreyle bu lens suyunun içerisinde bekletmeye başlarız. Bu tip lens suları içerisinde dezenfektan etkisine sahip kimyasal ve zararsız maddeleri içerirler.

lens-solusyonu

Bir diğer lens solüsyonu ise lensleri ovaladığımız ve daha çok temizleyici adı altında sunulan lens solüsyonlarıdır. Bu lens solüsyonlarıysa temizledikten sonra dinlendirme işlemi yaptığımız taktirde daha iyi etki alabileceğimiz lens solüsyonlarıdır.

Hangi Lens Solüsyonunu Seçeceğim?

Bu sorunun en net cevabını aslında size hekiminiz verebilir ancak böyle bir imkanınız yoksa deneme yanılma yöntemine başvurmanızın da bir sakıncası yoktur. Çoklu adetler halinde sürekli stok yapmak yerine her seferinde farklı bir markanın lens solüsyonunu deneyin ve kendi kararınızı verin. Örneğin benim kullandığım lens solüsyonu markası sizde göz kuruluğu yapabilecekken (içeriğinden dolayı) bana en üst düzey performansı sunabilir. Burada önemli ve etkin olan kullanıcıların kendi tercihidir. Ayrıca kullandığınız lens markasına da bir mail atarak ürünleriyle hangi lens solüsyonu tipinin önerildiğini öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM