Lens Süresi Hatırlatıcı Araçlar ve Yöntemler

Lens Süresi Hatırlatıcı Araçlar ve YöntemlerKontakt lenslerinizin son kullanma tarihini kendinize hatırlatabileceğiniz bir yöntem mi arıyorsunuz? O halde bu yazımız tam olarak sizler için hazırlandı!Kontakt lensler günlük, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak üretiliyor. Her kontakt lensin ambalajının açılmasıyla birlikte lensin ömrü de başlamış oluyor. Kontakt lenslerin ömürleri az da kullansanız çok daha kullansanız kullanım kapasitesi kadardır.

Örneğin aylık değişimli lensinizi süresi dolduktan sonra takmaya devam etmek hem görüşünüzün bozulmasına, hem konforun düşmesine hem de çeşitli göz hastalıklarına davetiye çıkarabilir. Bu nedenle kontakt lenslerinizin bitiş zamanını tahin etmek ve zamanında değişimleri yapmak hayati önem taşır.

Bu yazımızda lenslerinin son kullanım tarihlerini sürekli karıştıran ve kafasında acaba soru işareti yer alan okurlarımızla en popüler çözümleri paylaşmak istedik. Siz de bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak lenslerin son kullanma tarihini kolayca hatırlayabilirsiniz;

1.Sticker Notlar Kullanın

Listemizde kullanabileceğiniz hiç kuşkusuz en basit yöntemlerden biri; sadece yazmak. İnternette veya yakınınızdaki kırtasiyelerde kolayca küçük boyutlu sticker’lardan bulabilirsiniz. Bu sticker’a lensin son kullanma tarihini yazarak her an lensinizin son kullanma tarihinden haberdar olabilirsiniz.

Unutmayın, şuan lenslerinizin son kullanma tarihini hatırlıyor olsanız bile birkaç gün geçtikten sonra muhtemelen lenslerinizi ne zaman taktığınızı hatırlamayacaksınız. Hem ne demişler; söz uçar yazı kalır.

2.Akıllı Lens Kutusu Alın

Akıllı lens kutuları üzerinde bir geri sayım aracını barındıran lens kutulardır. Seçkin Eczanelerde ve internette kolayca arama yaparak bulabileceğiniz bu ürünleri kullanmak hem çok pratik hem de oldukça ucuz bir çözüm.

3.Akıllı Telefon Uygulamaları

Akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz hatırlatma uygulamalarının bir çoğu sizi bu dertten kurtarabilir. Eğer herhangi bir ajanda kullanmıyorsanız, akıllı telefonunuza indireceğiniz bir hatırlatma yazılımı sayesinde kolayca lenslerinizin son kullanma tarihinden haberdar olabilirsiniz.

4.Notlar ve E-Mail Hatırlatıcıları

Artık hepimiz mutlaka elektronik postayı kullanıyoruz ve güncel olarak takip ettiğimiz e-posta adreslerine sahibiz. Kullandığımız modern e-posta sistemlerinin hemen hemen hepsi hatırlatıcı özelliğine sahip.

Bu özelliği kullanarak bir hatırlatma talimatı hazırlayabilir ve lensinizin son kullanma tarihi geldiğinde mailinizin sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Yok bu olmadı mı?

Mobil cihazınızın not aldığınız bölümüne lenslerinizi ilk taktığınız günü ve son kullanma tarihini not olarak düşün ve emin olun bu tarih ilerde çok işinize yarayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM