Lens Suyu Ücreti

Lens Suyu ÜcretiDaha önceden lens kullanmaya başlamak isteyenler için Numaralı Lensler Pahalı mıdır? şeklinde bir yazı yazmıştık. Bu yazıda numaralı lensler için ortalama olarak ne kadar masraf edeceğinizi ve size yıllık maliyetinin ne olabileceği gibi konular hakkında bilgi vermiştik. Bu sefer ise kontakt lens kullanıcılarının maliyet hesabı yaparken atlamaması gereken diğer bir konuya değineceğiz. Kontakt lens kullanmak zor değil fakat kontakt lens bakımı yapmak birçok kişi için uğraşlı bir mesele gibi görülebilir. Aynı zamanda kontakt lensleri maliyetli hale getiren en büyük etkenlerden birinin de yine kontakt lens solüsyonları olduğunu unutmamanız gerekiyor.Kontakt lens kullanırken mutlaka lens solüsyonu da satın alacaksınız

Lens kullanan her kullanıcı günlük kontakt lens kullanmaması durumunda mutlaka lensinin bakımlarını gerçekleştirmek için kontakt lens solüsyonu kullanacaktır. Minimum hesaplama veya maksimum hesapla belki kişiye göre değişecektir fakat lens suyu artık günümüzde eskiye oranla çok daha ucuza satın alınabilen bir ürün haline geldi. Şuanda çoğu lens kullanıcısının ortalama olarak yıllık lens suyu ücreti 150 TL civarında olmaktadır.

Her kontakt lensi çıkarttığınızda ve her gözünüze taktığınızda mutlaka kontakt lens suyu kullanmanız gerekecek. Fakat günlük iki kerelik kullanımda bile maksimum genelde 200 TL gibi bir yıllık lens suyu ücreti ortaya çıkıyor. Ortalama yıllık telefon faturamızın bile 700-800 TL arasında seyir ettiğini düşünürsek lens suyu için verilen ücrette aslında gözümüzde büyümemelidir. Nitekim bunların ödemesini bir anda yapmıyor ve ihtiyacımız oldukça satın alıyoruz.

Lens solüsyonu masrafı daha aşağıya düşürülür mü? Nasıl ucuza lens suyu alınır?

Sorunun cevabı evet, özellikle online alışverişler ile lens suyu satın aldığınızda maliyetlerinizin gözle görülür bir şekilde düşüşe geçeceğini göreceksiniz örnek vermek gerekirse direkt bir eczane veya optikçiden 1 kutu lens solüsyonu alırken internetten uygun kampanyalar ile 1 kutu parasına 2 ve hatta 3 kutu satın alabilirsiniz. Bu da yıllık lens suyu masrafınızın %50’ye varan oranlarda hatta %70’e varan oranlarda düşmesi anlamına geliyor. Böylece yıllık lens masrafınızı 150 TL sınırından sadece 75 TL’ye düşürebilir veya daha aşağı bir sınıra bile düşürebilirsiniz. Sitemizde ileriki günlerde yayınlanacak Ucuza Lens Suyu Almak isimli rehberimizi okuyarak ise yıllık lens suyu masrafınızı nasıl 50 TL ve altında düşürebileceğinize dair size önemli ip uçları içerin bir kaynak sunacağız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM