Lens Varken Göz Damlası Kullanılır mı?

Lens Varken Göz Damlası Kullanılır mı?Lens kullanıcılarının büyük bir kısmı aynı zamanda çeşitli nedenlerden dolayı göz damlası kullanmak durumunda da kalıyor. Merak edilen ise len varken göz damlası kullanılıp kullanılamayacağı hakkında. Aslında mantıken düşündüğünüzde bile bu sorunun cevabı hemen çıkacaktır. Göz damlaları gözün sadece bir kısmı için değil, gözün tamamı için üretilen damlalardır. Yani, sorunu gidermesi için bu damlanın gözün tüm yüzeyine erişmesi gerekir. Durum böyle olunca da lens varken damla kullanmak pek mantıklı bir seçenek olarak görünmüyor.lens varken göz damlası kullanılır mı

Peki, lens kullanıcısı olan kişilerin göz damlasını nasıl kullanması gerekir? Bu konuda yapılacak en iyi şey göz hekiminize başvurmaktan geçiyor. Göz hekiminize başvurmanız halinde size elbette en sağlıklı yöntemi önerecektir. Yine de doktora kadar gitme fırsatı olmayanlar için önerdiğimiz yöntem lenslerini çıkartıp göz damlası kullanması yönünde olacaktır. Zaten gözünüzde lens varken damla kullanmanız görüntünün bulanmasına neden olacaktır.

Eğer damlaların zaman aralığı sizi sıkıntıya sokacak kadar çoksa, yani 4 – 5 defaysa o halde göz sorununuz hallolana kadar lens yerine gözlük kullanmanız göz sağlığınız açısından daha iyi olacaktır. Günde tek bir defa ise o halde lensleriniz yokken damlanızı kullanın ve en az 10 dakika beklemeden sonra lenslerinizi tekrardan takınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM