Lensinizi Değiştirme Zamanı Nasıl Anlaşılır?

Lensinizi Değiştirme Zamanı Nasıl Anlaşılır?Yıllardır aynı kontakt lens markasını kullanıyorsunuz ve sonsuza dek aynı lens markasını kullanmaya niyetli misiniz? O halde bir şeyler fena şekilde ters gidiyor demektir. Kontakt lens teknolojisi durmadan gelişiyor ve üreticiler bizleri çok daha fazla memnun edecek yeni nesil teknolojiyle üretilen lensleri satışa sunuyor. Haliyle böyle bir durumda sürekli aynı markaya takılı kalmak yerine farklı markalardan kaçamak yapmak ve size en iyi olanı deneme yöntemiyle bulmak en sağlıklı sonuçları verecektir.Lens markanızı değiştirmek istiyorsunuz fakat bu konu hakkında kafanızda soru işaretleri var. Belkide lens markası değiştirme zamanının gelip gelmediği hakkında kafanızda soru işaretleri yer alıyor olabilir. O halde aşağıdaki listedeki açıklamaların her birini atlamadan ve eksiksiz şekilde okuyun. Şayet herhangi bir maddede sorun yaşıyorsanız belkide lens markanızı değiştirmenin zamanı gelmiş ve geçiyor bile olabilir;

Artık yeterince iyi göremiyorsunuz;

 Gözlüklerinizi taktığınız anda her şey sorunsuz ve görüşünüzün tamamen yerinde ancak lenslerinizi taktığınızda daha düşük ve sizi rahatsız eden görüş kalitesine sahip oluyorsanız, bir şeylerin ters gittiği aşikar demektir. Bu durumda hem lens muayenesi olmanız hem de yeni bir markadan bir çift lens edinmenin tam zamanı.

Kontakt lensleriniz artık rahat değil;

 Yeni bir kontakt lensi ambalajının içerisinden çıkartıp gözünüze yerleştirdiğinizde elde ettiğiniz konforun maksimum seviyede olması gerekir. Şayet bu maksimum seviyeye ulaşamıyor ve ilk taktığınız andan itibaren konfor sorunları yaşıyorsanız yeni bir lens markasına geçmeniz gerekiyor demektir. Çoğu zaman kalitesiz markaların lensleri gözünüzün ölçülerine tam uyum sağlasa bile düşük teknolojiyle üretildiği için beklendiği gibi performans sergileyemeyebilir.

Farklı lens sorunları yaşıyorsanız;

Lens markalarının önemli olmadığını sanıyorsanız gerçekten yanılıyorsunuz. Lens markaları ve üretim esnasında kullandıkları teknolojiler biz kullanıcıların kontakt lenslerden elde edebileceği konforu tamamen değiştirmeyi başaran kıstaslardan biridir. Ne kadar yüksek teknoloji ve gelişmiş özelliklere sahip lensleri kullanırsanız sorun listenizde o kadar az başlık yer alacak ve hatta ideal lensi bulduğunuz anda hiçbir sorun yer almayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM