Lensler Bulanık Gösteriyorsa Ne Yapılmalı?

Lensler Bulanık Gösteriyorsa Ne Yapılmalı?Her zamanki gibi kontakt lenslerinizi taktınız ancak bu sefer geçen seferden daha farklı bir şeyler olduğunun farkındasınız. Lensleriniz nedense eskiden olduğu gibi tamamen kusursuz bir görüntü sunmuyor ve bir şeyler gözünüze olduğundan farklı görünüyor. O halde bir yerlerde sorun olduğu kesin. Böyle bir durumla karşılaştığınızda aşağıdaki adımları takip etmek sizi doğrudan sonuca götürebileceği gibi çözümün kendisi de olabilir;bulanık-gosteren-lensler

1.Adım: Lensleriniz Yeterince Temiz mi?

Evet, yaşadığınız görüş bozukluğunun nedeni lenslerinizde bir şeylerin anormal olmasından kaynaklanıyor olabilir. Lensleriniz yeterince temiz değilse, lenslerinizde deforme veya yırtılmalar olmuşsa yada lenslerinizin son kullanma tarihi 3 ay önce geçmişse olası bir görüş bozukluğu yaşayabilirsiniz. Bu sebeple ilk önce size en yakın olan adımı deneyin ve saydığımız ihtimaller üzerinde durarak tekrardan kontrollerinizi gerçekleştirin.

2.Adım: Son Lens Muayenenizi Ne Zaman Oldunuz?

Lens muayenesi konusuna sitemizdeki farklı konularda değindik ve sürekli olarak sizleri bu konuda bilinçlendirmeye çalıştık. Bugün kalktığınızda her şeyin farklı olmasının nedeni göz numaralarınızın artık yeterli gelmiyor olması olabilir. E haliyle bu durumda şu soruyu sormak gerekiyor; son lens muayenenizi ne zaman oldunuz? Eğer bu soruya cevap dahi veremiyorsanız çözüm olarak artık ne yapmanız gerektiğini de biliyorsunuz demektir.

3.Adım: Bilinen Herhangi Alerjiniz Var mı?

Özellikle kış aylarından çıkıp yaza adım atmaya başladığımız anda birçok kişi lenslerle bulanık görme gibi sorunlar yaşar. Bunun nedeni çoğunlukla bahar alerjisidir. Bu veya buna benzer bir alerjiniz varsa alerji vuku buluyor ve görüşünüz bu nedenle etkileniyor olabilir. Sizin bildiğiniz herhangi bir alerjiniz yok ve tüm şıkları da elediyseniz, bu adımı doğrulamak için göz doktorunuza tekrardan başvurmanız gerekebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

1 Yorum

  1. Merhabalar.Benim göz rengim kahverengi sac rengim sarı göz yapım biraz küçük fakat mavi lens kullanmak istiyorum.Hangi tondaki mavi lensi tercih etmeliyim…teşkk…

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM