Lensler Gece Gözümü Alıyor

Lensler Gece Gözümü AlıyorKontakt lens kullanıcılarının yaşamış olduğu en büyük sıkıntı ne yazık ki akşam saatlerinde kontakt lenslerimizden aldığımız performansın neredeyse yarı yarıya düşmesidir. Her ne kadar birçok yerde bu ibareyi görmüyor olsak dahi aslında kullandığımız kontakt lenslerin tamamı gündüz lensleri olarak geçer. Yani, bu lenslerle maksimum görüş performansını ancak gündüz alabiliriz. Geceleriyse maalesef ışık dengesinin kaybolması ve yansımalar nedeniyle kontakt lensler sürekli olarak gözlerimizi alır.lens-gozumu-aliyor

Teorik olarak gözümüzü alan şey aslında kontakt lens değil, kontakt lensin yüzeyine yansıyan ışıktır. Işık kontakt lensin içerisinden gözümüze farklı hüzmelerde yansıdığı için sonuç olarak görüş kalitemiz düşünemeyeceğimiz kadar çok düşebilir. Blogumuzda daha önceden de bu konunun kısaca açıklamasını lensle araba sürmek ve lensle motor sürmek konuları içerisinde yapmaya çalışmıştık.

Gece Lenslerin Gözümüzü Almaması için Ne Yapabiliriz?

Maalesef teorik ve pratik açıdan bu durumun karşısında uygulayabileceğimiz bir çözüm henüz bulunmuyor. Yani kontakt lens kullanıcıları akşam ve özellikle gece saatlerinden sonra bu parlamalara katlanmak zorunda. Normal yaşantı için bu büyük bir sorun teşkil etmiyor olsa bile özellikle gece araç yolculuklarında ciddi görüş kaybına neden olabilmektedir. Bu nedenle sürüş hakkında yazdığımız konuları da incelemenizi tavsiye ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM