Lensleriniz Düşerse Ne Yapabilirsiniz?

Lensleriniz Düşerse Ne Yapabilirsiniz?Hepimiz lenslerimize fazlasıyla güveniyoruz. Onlarla işe, okula ve hayatımızın en değerli anlarına tanıklık ediyoruz. Çoğu zaman bize başarılı bir görüş sunan ve rahat içerisinde kullandığımız lenslerimizde hiç ummadığımız zamanlarda nadiren de olsa bizleri yarı yolda bırakabilir. Akşam çok önemli bir randevunuz var ve her zamanki gibi kontakt lenslerinizi takarak bu randevunuza gittiniz. Hemen biraz sonra gözlerinizde bir rahatsızlık hissettiniz ve masadan kalkıp lavaboya gittiniz. Ellerinizi dikkatlice sabunla yıkadınız ve lensinizin orada olup olmadığını kontrol ederken lensiniz bir anda düştü veya elinize yapışarak gözlerinizden ayrıldı. Şimdi ne yapacaksınız?kontakt-lens

Bu yazıyı okumak belki birçok kişi için manasız gelebilir ancak gerçekten inanın ki bu durum her 10 lens kullanıcısından en az 7’sinin başına lens kullandığı süreç boyunca mutlaka gelen durumlardan biri. Böyle bir durum karşısında neleri yapabileceğinizi bilmek ve bu sahneyi bir daha yaşamamak için neleri yapmanız gerektiğini bilmek bu nedenle oldukça önemlidir. Evet, şimdi senaryomuzun buradan sonrasına devam edelim;

1- Yanınızda Varsa Çözüm; Lens Suyu, Yoksa Lensler Çöpe!

Böyle bir durumda çantanızda yada arabanızın torpidosu içerisinde sürekli acil durumlarda sizi kurtarabilecek bir lens solüsyonu bulundurmak can kurtarabilir. Özellikle bu tür anlarda lens solüsyonu bir anda gözünüze dünyadaki en değerli madenlerden biri olarak görünebilir. Eğer yanınızda lens suyu varsa lenslerinizi güzelce tekrardan dezenfekte edin ve biraz nemli bırakarak tekrar gözünüze takın. Bu sahneyi tekrar yaşamamak için ise lenslerinizin son kullanma tarihini, lens suyunuzun son kullanma tarihini ve kalitelerini kontrol edin.

2-Gözlükleriniz Bazen Hayat Kurtarabilir

Gözlükleriniz bu ve benzeri durumlarda +90’da oyuna alınan forvet oyuncusu gibidir. Sizi yarı yolda kalmaktan kurtarabilir. Doktorların önerisine göre kontakt lens kullanan ve yanında sürekli solüsyon bulunduramayacak olan kişilerin daima gözlerini yanında bulundurmaları gerekiyormuş. Bu tavsiyeye kulak vermeniz faydalı olabilir.

3-Bakım Yaparken Yanlış Bir Şeyler Yapıyor Olabilir Misiniz?

Yaşadığınız bu sorunun ortaya çıkmasının önemli nedenlerinden biri de kontakt lens bakımı sırasında yapmış olduğunuz hatalar olabilir. Lenslerinizi doğru şekilde temizliyor musunuz? Yada dikkat etmeniz gereken önemli ipuçlarından haberdar mısınız? Eğer bu sorulara kendinizden emin bir şekilde cevap verebiliyorsanız sorun yok demektir. Cevap veremiyorsanız, sitemizdeki lens bakımıyla ilgili tüm yazıları birer birer okuyup hatim etme zamanınız gelmiş ve geçiyor demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM